Reklama

LUMIX G FISHEYE 8 mm: 180° záberu pre micro 4/3

Števo Porubský

Panasonic predstavil prvý tzv. Fish-eye objektív pre bajonet fotoaparátu Lumix G. Novinka sa vyznačuje malou hmotnosťou a aj veľkosťou.

Panasonic Lumix Fish-eye

Panasonic predstavil nový výmenný objektív LUMIX G FISHEYE 8 mm f3,5 (ohnisko zodpovedá 16 mm u klasického 35mm fotoaparátu). Objektív je určený pre systém novej generácie fotoaparátov LUMIX G. Nový objektív LUMIX G FISHEYE 8 mm ponúka diagonálny uhol záberu 180 stupňov. Vďaka nemu a fotoaparátu Lumix G série môžete vytvárať veľmi zaujímavé snímky nezvyčajnej perspektívy. Objektív s desiatimi optickými členmi v deviatich skupinách vyniká podľa výrobcu kompaktným prevedením – vďaka štandardom nového systému micro 4/3 ide o najmenšie (dĺžka 51,7 mm) a najľahšie (165 g) výmenné rybie oko na svete.

 

Panasonic Lumix Fish-eye

Chýba mu však optická stabilizácia. Najkratšia vzdialenosť zaostrovania je 10 cm. Ďalšou výhodou by malo byť veľmi rýchle a presné automatické ostrenie založené na pomere kontrastu. Sedemlamelová clona má kruhový tvar, takže vytvára príjemnú a čistú podobu bokehu pri fotografovaní s nízkou hodnotou clony. Kreatívni fotografi ocenia aj priestor na špeciálne (napr. želatínové) filtre v zadnej časti objektívu pri bajonete. Objektív LUMIX G FISHEYE 8 mm bude v predaji od augusta, cenu výrobca zatiaľ neuviedol.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.