Reklama

Lumigon mobile phones: Adroid smartfóny nielen na krásu

Imrich Maťo

MWC 2010 v Barcelone nebol výkladnou skriňou iba významných výrobcov, ale priniesol aj také exkluzívne kúsky, aké predstavila napríklad dánska vývojová a dizajnérska spoločnosť Lumigon. „Be Different“ je jej motto a trojicou smartfónov T1, S1 a E1 to dáva jasne najavo.

Lumigon

Po dvoch rokoch prísne tajnej medzinárodnej vývojárskej práci spoločnosť Lumigon z Dánska ukázala na MWC 2010 svetu prvé exkluzívne modely svojho radu mobilných telefónov. Tie sú postavené na otvorených štandardoch a najnovšom operačnom systéme od Google Android 2.1, ktorý dopĺňa špeciálna softvérová implementácia Lumigon P-GUI. Lumigon smartfóny sú vybavené ultra rýchlym procesorom Freescale 1 GHz i.MX51 3D a popri Androide sa pýšia dotykovými, kapacitnými TFT displejmi, podporou Wi-Fi, Bluetooth i A-GPS. Zaujímavosťou, hodnou zvýšenej pozornosti, je 720p HDMI výstup. Multimediálnu výbavu dopĺňa 5 Mpx fotoaparát s autofókusom a bleskom, 3,5 mm jack, FM prijímač ale aj FM transmitter.

Lumigon Mobile Phones

Ešte v priebehu druhého štvrťroka sa na trh majú dostať modely T1 a S1. Rozdielom medzi nimi je, že T1-ka je elegantný „dotykáč“ a S1-ka je slider s alfanumerickou klávesnicou. Kľúčové vlastnosti majú oba rovnaké. Neskôr, v priebehu roka 2010, bude na trh uvedený aj tretí model E1, o ktorom je zatiaľ známe len to, že „má byť jedným z najfascinujúcejších mobilov, s unikátnym systémom ovládania a tvarom, aký ešte nikto nevidel.“ Obrázky a podrobnejšie technické špecifikácie modelu E1 však zatial zostávajú zahalené rúškom tajomstva. Isté ale je, že smartfóny Lumigon sú nádhernou zmesou unikátnosti a škandinávskeho štýlu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.