Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Lumenati CS1 – prvé puzdro pre iPhone 6 s tvarom 8 mm kamery!

Lumenati CS1 – prvé puzdro pre iPhone 6 s tvarom 8 mm kamery!
Števo Porubský
Lumenati CS1 – prvé puzdro pre iPhone 6 s tvarom 8 mm kamery!

Lumenati CS1

Spomínate si na 8 mm kamery, ktoré mali akúsi rúčku na lepší úchop a podivné telo s jedným či dvomi objektívmi? Presne takou sa inšpirovali típci okolo Kickstarter projektu Lumenati CS1. Ide vlastne o akési puzdro pre Apple iPhone, vďaka ktorému budete môcť natáčať svoje videá či dokonca filmy omnoho pohodlnejšie. Vďaka tomu, že tvorcovia sú zároveň aj producentmi videa, vedeli presne, čo kameramani potrebujú.

Do Lumenati CS1 stačí iPhone vsunúť, spustiť appku a už si len užívať pevný úchop vďaka masívnej rúčke. Na spustenie nahrávania stačí stlačiť tlačidlo pod ukazovákom a točíte. Určite ste si na fotkách všimli, že iPhone 6 je ale v nejakej divnej polohe. To mu ale vôbec nevadí. V Lumenati CS1 je presne nastavené zrkadlo, ktoré „prenáša“ obraz z objektívu priamo do iPhone 6.

Lumenati CS1

Objektívy na Lumenati CS1 sú dokonca výmenné, takže si môžete vybrať buď širokouhlý, portrétový či iný objektív, presne taký, ako sa vám práve hodí. Objektívy majú dokonca i manuálne ostrenie. Tvorcovia tvrdia, že použiť môžete akýkoľvek objektív, no nespresňujú, aký bajonet Lumenati CS1 vlastne má.

Lumenati CS1

Zaujímavosťou Lumenati CS1 je aj klasický závit na statív či koľajničky na hornej strane na prichytenie príslušenstva vrátane svetla, ďalšieho držiaka či mikrofónu. Tu má konečne aj zmysel 3,5 mm audio konektor na spodnej strane iPhonu. Mnohých určite poteší aj elektronický hľadáčik, takže ani v slnečnom počasí nebudete mať problém so sledovaním snímanej scény.

Lumenati CS1

Vďaka pridruženej aplikácii je nielen jednoduché Lumenati CS1 ovládať, ale rovno spracovávať i natočené videá. Samozrejmosťou je okamžité zdieľanie na sociálnych sieťach či YouTube. Lumenati CS1 síce ešte nie je vyrobené, no necelý mesiac do konca kampane má vyzbieraných už polovicu potrebných prostriedkov na začatie výroby. Ak sa vám CS1 páči, môžete si ho cez Kickstarter predobjednať od 199 dolárov.

Zdroj a foto: Lumenati, Kickstarter