Reklama

Lovot prišiel, aby rozdával lásku a nehu

Zdroj | lovot.life
Juraj Recký
Zdroj | lovot.life
Zdroj | lovot.life

Maličký, príjemný na dotyk, ľúbezne pôsobiaci a zbalíte naňho každú. Robot Lovot je zrejme tá najroztomilejšia technológia, akú ste kedy videli.

Japonská spoločnosť Groove X už minulý rok na CES 2019 spôsobila rozruch s prototypom ich robota Lovot. Získal celý rad prívlastkov ako rozkošný, roztomilý, zlatý alebo ňuňavý. Pre spoločnosť to bola jasná správa, že sa vydali dobrým smerom. Lovot je totiž domáci robotík, ktorý má do vášho života priniesť lásku a pohodu. Dokonca ho začali označovať za domáceho miláčika na maznanie sa. Groove X na CES 2020 predstavili produkčnú verziu, robot sa v Japonsku už predáva.

Lovot spĺňa všetky predpoklady na to, aby si prívlastok rozkošný zaslúžil. Je drobný, má veľké oči a „taký ten kukuč“, drobné ručičky, ktorými si vie vypýtať objatie alebo zatancovať, a môžete ho obliekať podľa ľubovôle. Japonská spoločnosť ako doplnky ponúka aj oblečenie. Jediná vec, ktorá môže kaziť celý dojem je kamera umiestnená na hlave Lovota. Dnes už samozrejmosťou je konektivita s aplikáciou. V prípade tohto domáceho robotíka to znamená možnosť nastaviť mu správanie sa, sledovať ho alebo mu nastaviť presne také oči, aké sa vám páčia. Lovot sa u vás dokáže zabývať. To v praxi znamená, že po čase zmapuje celý byt, čo sa prenesie do aplikácie. V tomto momente ho vďaka kamere môžete využiť aj ako bezpečnostný prvok vašej domácnosti. Cez aplikáciu ho viete na diaľku ovládať a poslať do tej časti bytu, ktorú potrebujete skontrolovať.

https://www.youtube.com/watch?v=LyKU9st0smE&feature=emb_title

Pomerne ojedinelou vlastnosťou Lovota je, že sa dokáže zahriať na teplotu, ktorá spríjemní objatie s ním. Teplotu si, samozrejme, viete nastaviť tak, aby vám čo najviac vyhovovala. Japonského robotíka poháňajú 4 hlavné a štyri podporné jadrá. Dokopy môže mať 12 GB RAM pamäte. Vybavený je dvojicou LCD displejov, štvoricou mikrofónov a jedným reproduktorom. Kamery počítajú senzor hĺbky ostrosti, termokameru a hlavnú kameru. Spoločnosť je bohužiaľ skúpa na bližšiu špecifikáciu.

Robot dokáže komunikovať cez Bluetooth, Wi-Fi, a nechýba ani NFC. Je vybavený siedmymi senzormi, medzi ktorými nechýba napríklad infračervená kamera, tlakový senzor, senzor na meranie vzdialenosti, či dotykový senzor. Rozmery robota sú 430 x 280 x 260 milimetrov, váži približne 4,2 kilogramu, zvládne rýchlosť do 2 km/h a vybavený je 89 Wh batériou. Tá sa dobíja pomocou stanice na dobíjanie. Na jedno nabitie robot vydrží 45 minút, na plné nabitie potrebuje 20 minút.

Zdroj | lovot.life

Čisto pragmaticky zmýšľajúcemu človeku táto hračka zrejme veľa nepovie, no pre romantické duše sa stane želaním roku 2020. A, bohužiaľ, pri želaní zrejme aj zostane. Lovot má cenovku 2 450,00 € na japonskom trhu. V základnej verzii samozrejme. Cena pre európsky trh zatiaľ nebola stanovená, nakoľko Groove X nemajú zatiaľ doriešený export, no podľa slov predstaviteľov spoločnosti intenzívne pracujú na vývoze. Ak by vám bolo sympatickejšie mesačné predplatné, to sa pohybuje od 75,00 do 170,00 €. Pri najnižšom predplatnom máte v cene základné funkcie a pravidelné aktualizácie, pri najvyššej mesačnej sume získavate naviac zálohovanie robota a bezplatné aktualizácie do budúcnosti.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.