Reklama

Lordstown Endurance je elektrický pick-up s motormi v kolesách

Zdroj | Lordstown Motors
Juraj Recký
Zdroj | Lordstown Motors
Zdroj | Lordstown Motors

Spoločnosť z amerického Ohio má na rok 2020 veľké plány. Chce predať pol milióna elektrického pick-upu s neštandardne riešeným motorom a nie najväčšou batériou.

Dlhodobo vysoká popularita pick-upov na americkom trhu sa stále intenzívnejšie prejavuje vo svete elektromobilov. Spoločnosť Lordstown Motors ich chce vyrábať až 500 000 ročne.

Zdroj | Lordstown Motors

O elektrickom pick-upe Lordstown Endurance, ktorý by mal na trh prísť budúci rok, ste možno počuli. Nebolo však dostupných práve veľa informácií. To sa zmenilo ostatné dni, kedy spoločnosť zverejnila špecifikáciu elektromobilu.

Zdroj | Lordstown Motors

Lordstown Endurance má byť od piky postavené ako elektromobil. Podľa EPA má mať dojazd minimálne 320 kilometrov na jedno nabitie. Základná verzia má stáť 52 500 amerických dolárov. O variantoch s vyššou výbavou sa v tomto momente len špekuluje, výrobca ich nespomenul.

Zdroj | Lordstown Motors

Zaujímavosťou Lordstown Endurance sú motory umiestnené priamo v kolesách nákladiaku. Toto riešenie vyvolalo viacero otázok, dôvodom použitia sú zrejme nadštandardné vzťahy s dodávateľom riešenia. Otázne tiež je ako vyriešili v Lordstown brzdy, ktoré budú musieť pri tomto motorovom riešení vyrábať na mieru.

Zdroj | Lordstown Motors

Výkon pick-upu má byť 600 koní, čo je približne 440 kW. Menej poteší, že nabíjanie bude 7 kW. Podľa dostupných informácií sa za 10 hodín nabíjania batéria dostane na 95 %. Podľa prepočtov portálu insideevs.com to naznačuje 70 až 80 kWh batériu, čo je na tak veľké auto pomerne málo.

Päť miestny pic-up by al dosiahnuť najvyššiu rýchlosť 128 kilometrov za hodinu a nosnosť by mal mať 2 721 kilogramov. Tiež by mu nemal robiť problém 30 % svah.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.