Reklama

Logitech Wireless Solar Keyboard K750: prvá solárna klávesnica ušetrí pár centov!

Števo Porubský

Spoločnosť Logitech predstavila svoju prvú solárnu bezdrôtovú klávesnicu s krkolomným názvom Logitech Wireless Solar Keyboard K750. Na túto bezdrôtovú klávesnicu neminiete ani cent, pretože na chod využíva svetlo.

 Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Klávesnica pôsobí na prvý pohľad veľmi uhladeným dizajnom, ktorý mierne narúša to čím je výnimočná – fotočlánkami, ktoré dokážu dobíjať energiu zabudovanej batérii. A hoci klávesnicu dobíjajú tieto fotočlánky, bez prísunu energie by mala podľa výrobcu dokázať pracovať ďalšie 3 mesiace. Zaujímavé, aj keď v praxi odpočítame polovicu tohto času. Aby ekológie zo strany Logitechu nebolo málo, pochválil sa aj materiálom, ktorý neobsahuje škodlivé PVC. Ku klávesnici dostanete aj aplikáciu Solar power app, ktorá vás bude informovať o solárnom napájaní a intenzite svetla dopadajúcom na klávesnicu. Na nabíjanie jej navyše stačí bežné svetlo v miestnosti.

 Logitech Wireless Solar Keyboard K750

Tenký dizajn nie je len na fotografii, ale aj v reáli. Klávesnica má totiž na hrúbku len 7,5 mm a rovnako minimalistický je aj bezdrôtový USB konektor Logitech Unifying (2,4 GHz). Tlačidlá klávesnice sú nielen samostatné, čo zjednodušuje písanie, ale majú aj tzv. Incurve keys, teda majú akýsi prehĺbený profil. Azda jedinou nevýhodou novinky môže byť pre mnohých jej odporúčaná cena – 79,99 €. Takto kým ušetríte na batériách rozdiel oproti klasickej klávesnici, asi aj zostarnete. Na trhu sa má objaviť v priebehu januára budúceho roka.  

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.