Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech MX Mechanical vracia mechanické klávesnice späť do kancelárií

Logitech MX Mechanical vracia mechanické klávesnice späť do kancelárií
Zdroj | Logitech
Stanislav Vinc
Logitech MX Mechanical vracia mechanické klávesnice späť do kancelárií
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Logitech predstavil trojicu nových počítačových periférií určených na prácu. Bezdrôtové klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini majú tvorcom a kreatívcom umožniť písať vďaka mechanickým spínačom rýchlejšie a s vyššou presnosťou.

Mechanické klávesnice z kancelárií a pracovní v uplynulých dekádach vytlačili chicletové klávesnice, ktoré sú síce nižšie a tichšie, no pri písaní neponúkajú až tak komfortnú spätnú väzbu, ktorá má vo výsledku dopad aj na rýchlosť a presnosť písania. Zmeniť to môže nová dvojica bezdrôtových klávesníc Logitech MX Mechanical a MX Mechanical Mini.

Zdroj | Logitech

Nové klávesnice sú vybavené nízkoprofilovými mechanickými spínačmi Tactile Quiet (Brown), ktoré majú byť najtichšími mechanickými spínačmi, aké doteraz Logitech vytvoril. Na vybraných trhoch budú tieto klávesnice k dispozícii aj so spínačmi Clicky (Blue) s notoricky známym klikaním a Linear (Red) s priamym zdvihom kláves.

Zdroj | Logitech

Klávesnice sú z dôvodu optimalizácie periferného videnia vybavené dvojfarebnými hmatníkmi kláves, ktorým nechýba ani 6-stupňové automatické podsvietenie prispôsobujúce sa okolitému svetlu.

Duo klávesníc dopĺňa nová myš Logitech MX Master 3S vybavená optickým snímačom s rozlíšením 8 000 DPI, ktorá dokáže fungovať na rôznych typoch povrchu vrátane skla. Od predchádzajúcej generácie MX Master 3 sa líši najmä tlačidlami, ktoré majú byť po novom až o 90 % tichšie.

Zdroj | Logitech

MX Master 3S je taktiež vybavená elektromagnetickým kolieskom MagSpeed™, ktoré umožňuje rolovanie rýchlosťou 1 000 riadkov za sekundu. Stredové koliesko dopĺňa ďalšie koliesko na boku určené pre horizontálnu navigáciu.

Nové periférie si bude samozrejme možné prispôsobovať prostredníctvom aplikácie Logi Options+ (Beta), ktorá ponúka aj možnosť vytvárania vlastných profilov pre konkrétne aplikácie či úpravu programovateľných tlačidiel. Nové klávesnice aj myš sa k zariadeniam dokážu pripojiť prostredníctvom technológie Bluetooth, ale aj nového typu bezdrôtového prenosu Logitech Logi Bolt.

Zdroj | Logitech

Logitech sa pri nových modeloch periférií chváli aj ich šetrnosťou k životnému prostrediu. Klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini Logitech vyrobilo z 45-47 % recyklovaného plastu (PCR) a nízkouhlíkového hliníku, ktorý sa vyrába pomocou obnoviteľných zdrojov energie.

Podobne je to pri myške MX Master 3S, ktorá obsahuje PCR plast z 27 % pri grafitovej a z 22 % pri šedej verzii. Každý zakúpený produkt Logitech je však vo výsledku uhlíkovo neutrálny, spoločnosť totiž ich predaj vyrovnáva podporou lesníctva, obnoviteľných zdrojov energie a klimatických komunít usilujúcich o znižovanie emisií uhlíka.

Logitech MX Mechanical, MX Mechanical Mini a MX Master 3S budú na slovenskom trhu dostupné za 179,99 €, 159,99 € a 129,99 € menovite.