Logitech MX Mechanical vracia mechanické klávesnice späť do kancelárií

ZDROJ | Logitech

Logitech predstavil trojicu nových počítačových periférií určených na prácu. Bezdrôtové klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini majú tvorcom a kreatívcom umožniť písať vďaka mechanickým spínačom rýchlejšie a s vyššou presnosťou.

Mechanické klávesnice z kancelárií a pracovní v uplynulých dekádach vytlačili chicletové klávesnice, ktoré sú síce nižšie a tichšie, no pri písaní neponúkajú až tak komfortnú spätnú väzbu, ktorá má vo výsledku dopad aj na rýchlosť a presnosť písania. Zmeniť to môže nová dvojica bezdrôtových klávesníc Logitech MX Mechanical a MX Mechanical Mini.

ZDROJ | Logitech

Nové klávesnice sú vybavené nízkoprofilovými mechanickými spínačmi Tactile Quiet (Brown), ktoré majú byť najtichšími mechanickými spínačmi, aké doteraz Logitech vytvoril. Na vybraných trhoch budú tieto klávesnice k dispozícii aj so spínačmi Clicky (Blue) s notoricky známym klikaním a Linear (Red) s priamym zdvihom kláves.

ZDROJ | Logitech

Klávesnice sú z dôvodu optimalizácie periferného videnia vybavené dvojfarebnými hmatníkmi kláves, ktorým nechýba ani 6-stupňové automatické podsvietenie prispôsobujúce sa okolitému svetlu.

Duo klávesníc dopĺňa nová myš Logitech MX Master 3S vybavená optickým snímačom s rozlíšením 8 000 DPI, ktorá dokáže fungovať na rôznych typoch povrchu vrátane skla. Od predchádzajúcej generácie MX Master 3 sa líši najmä tlačidlami, ktoré majú byť po novom až o 90 % tichšie.

ZDROJ | Logitech

MX Master 3S je taktiež vybavená elektromagnetickým kolieskom MagSpeed™, ktoré umožňuje rolovanie rýchlosťou 1 000 riadkov za sekundu. Stredové koliesko dopĺňa ďalšie koliesko na boku určené pre horizontálnu navigáciu.

Nové periférie si bude samozrejme možné prispôsobovať prostredníctvom aplikácie Logi Options+ (Beta), ktorá ponúka aj možnosť vytvárania vlastných profilov pre konkrétne aplikácie či úpravu programovateľných tlačidiel. Nové klávesnice aj myš sa k zariadeniam dokážu pripojiť prostredníctvom technológie Bluetooth, ale aj nového typu bezdrôtového prenosu Logitech Logi Bolt.

ZDROJ | Logitech

Logitech sa pri nových modeloch periférií chváli aj ich šetrnosťou k životnému prostrediu. Klávesnice MX Mechanical a MX Mechanical Mini Logitech vyrobilo z 45-47 % recyklovaného plastu (PCR) a nízkouhlíkového hliníku, ktorý sa vyrába pomocou obnoviteľných zdrojov energie.

Podobne je to pri myške MX Master 3S, ktorá obsahuje PCR plast z 27 % pri grafitovej a z 22 % pri šedej verzii. Každý zakúpený produkt Logitech je však vo výsledku uhlíkovo neutrálny, spoločnosť totiž ich predaj vyrovnáva podporou lesníctva, obnoviteľných zdrojov energie a klimatických komunít usilujúcich o znižovanie emisií uhlíka.

Logitech MX Mechanical, MX Mechanical Mini a MX Master 3S budú na slovenskom trhu dostupné za 179,99 €, 159,99 € a 129,99 € menovite.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku