Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech má prvú klávesnicu a myš pre operačný systém Chrome OS

Logitech má prvú klávesnicu a myš pre operačný systém Chrome OS
Zdroj | Logitech
Stanislav Vinc
Logitech má prvú klávesnicu a myš pre operačný systém Chrome OS
Zdroj | Logitech
Zdroj | Logitech

Včerajšie poobedie sa nieslo v znamení nových produktov od spoločnosti Google, ktoré nesú spoločný titul „Made by Google“. Práve na tieto produkty sa špecializuje nová klávesnica Logitech K580 a myš Logitech M355.

Trhový podiel zariadení od spoločnosti Google sa pomaly, ale isto zväčšuje najmä vďaka cenovo dostupným počítačom Chromebook s operačným systémom Chrome OS. Logitech ako popredný výrobca počítačových periférií si tak nechce nechať ujsť vlak a predstavuje špeciálne príslušenstvo pre tieto zariadenia.

Klávesnica Logitech K580 spolu s myškou Logitech M355 otvára novú produktovú sériu „Made by Google“, ktorá sa v portfóliu spoločnosti Logitech objavuje vôbec po prvý krát. Klávesnica tak ponúkne špeciálny riadok kláves pre operačný systém Chrome OS a dizajnovo ju doplní ultratenká a tichá myš M355, ktorá sa k počítaču okrem USB prijímača dokáže pripojiť aj cez Bluetooth.

Zdroj | Logitech

Prenosné počítače majú čoraz väčšiu núdzu o porty a tak sa okrem myšky M355 k počítaču cez Bluetooth dokáže pripojiť aj klávesnica K580, ktorá je tým pádom samozrejme kompatibilná aj so smartfónmi a tabletmi. Aj preto v jej vrchnej časti nájdeme stojan na zariadenia tohto typu.

Pozrite si

Google Pixelbook Go – zober si ma kdekoľvek

Klávesnica využíva dvojicu AAA batérií, ktoré by mali vydržať v priemere až 24 mesiacov. Myš oproti tomu využíva AA batérie, ktoré vydržia „iba“ 18 mesiacov. Vďaka vymeniteľným batériám nehrozí, že by ste po niekoľkých rokoch museli tieto zariadenia kvôli zdegradovaným batériám vymeniť za nové.

Zdroj | Logitech

Klávesnica Logitech K580 je už v predaji v obchode Google Store za 49,99 dolárov a myš Logitech M355 za 29,99 dolárov. Informácie o oficiálnej cene a dostupnosti pre slovenský trh v tomto momente nemáme.

Ak vás však dizajn týchto noviniek zaujal, siahnuť môžete po sete Logitech MK470 Slim Wireless Combo, ktorý je už nejakú dobu v predaji aj na našom trhu za odporúčanú cenu 49,99 eur.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj