Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Logitech Lift: už viem, aká bude moja ďalšia myš

Logitech Lift: už viem, aká bude moja ďalšia myš
Tomáš Šmidák
Logitech Lift: už viem, aká bude moja ďalšia myš

V predošlom článku, sme písali o predstavení bezdrôtovej vertikálnej myši Logitech Lift. Ide o novú myšku rady Ergo, ktorá má za úlohu jediné, byť čo najlepším spoločníkom pri práci. Posledné dva týždne som ju používal každý deň pri práci a musím povedať, že nemá od toho vôbec ďaleko.

Vec, ktorá ma na myške upútala ako prvá, boli rozmery. Keď sa totižto povie kancelárska myš, väčšina z nás si predstaví typickú nízku myšku, na ktorú si položíte ruku takmer vodorovne. Nie však v prípade modelu Lift. Pokiaľ chcete myšku správne uchopiť, musíte mať ruku v takom uhle, ako keď ju niekomu podávate, čo je približne 57°. Z hľadiska ergonómie používania ide o oveľa prirodzenejší úchop, pri ktorom sa ruka toľko nenamáha. Niečo na tom určite bude, nakoľko ani po dlhých hodinách používania som necítil žiadny diskomfort, tobôž bolesť.

Vypracovanie je na dobre úrovni. Materiálovo ide samozrejme o lacnejší kúsok a celá myška je z plastu, celkovému dojmu ale napomáha príjemne pogumovanie s jemnými drážkami, vďaka ktorému budete mať vždy bezpečný úchop. Hmotnosť je príjemných 125 g. Mal som tú česť, s Liftom aj čo to pocestovať. Ocenil by som, keby výrobca v balení dodáva aspoň nejakú formu ochranného vaku, aby vám ten pekný dizajn vydržal čo najdlhšie.

Na spodnej strane je optický senzor s prednastavenou citlivosťou 1 000 dpi, ktorú je možné prispôsobovať v rozmedzí od 400 – 4 000 dpi. Nachádza sa tu tiež tlačidlo na ON/OFF, tlačidlo na prepínanie medzi viacerými zariadeniami a malá priehradka, v ktorej sa nachádza batéria spolu s USB prijímačom Logitech Bolt.

 

Na svoje fungovanie stačí modelu Lift jedna AA batéria. Tá by mala poskytnúť výdrž až 24 mesiacov, čo je mimochodom aj doba, počas ktorej je myška v záruke. Ak vám teda prestane po dvoch rokoch fungovať, nemusí to hneď znamenať, že sa niekde vnútri nachádza povestné kazítko. Možno len treba vymeniť batériu.

Pozrite si

Čo je to DPI a kde všade sa s touto skratkou stretnete?

Na ľavej strane nájdeme dve tlačidlá, s ktorých jedno slúži na „krok späť“, a druhé na „obnoviť pôvodné“. Ich stlačenie sprevádza trochu lacne znejúci, ale za to príjemný klik. Vrchnej strane dominujú dve hlavné tlačidlá, ktorých klikanie má príjemnú odozvu, a je takmer úplne tiché.

Medzi nimi si našlo svoje miesto magnetické koliesko SmartWheel. To fungovalo po celý čas veľmi spoľahlivo, a navigácia medzi stránkami a dokumentmi bola rýchla a presná. Pred nimi ešte nájdeme jedno tlačidlo, na ktoré si môžete naprogramovať funkciu podľa vášho uváženia.

Pokiaľ chcete myšku spárovať s vašim zariadením, máte dve možnosti. Cez Bluetooth, alebo cez dodávaný USB prijímač Logitech Bolt. Oba spôsoby fungovali bez problémov. Podporované sú systémy Windows, macOS, iPadOS, Chrome OS, Linux a Android.

Ako som už vyššie spomínal, Lift možno spárovať s viacerými zariadeniami, nakoľko podporuje funkciu Logitech Flow. Tú som bohužiaľ nemal ako otestovať, nakoľko som nemal k dispozícií viac zariadení, no zo skúsenosti z iných Logitech produktov môžem povedať, že funguje bezproblémovo.

Pozrite si

Logitech G435 – vydarený krikľavý headset so skrytým mikrofónom

Myš som používal primárne na kancelársku prácu, no skúsil som si s ňou aj čo to zahrať. Ani táto činnosť nerobila myške výrazný problém a hranie bolo vcelku zábavné. Nejde samozrejme ani zďaleka o hernú myš, a často som nebol vo víťaznom tíme, ale obávam sa že to s jej schopnosťami nemá nič spoločné.

Logitech ponúka možnosť spárovať si myš s aplikáciou Logitech Options, vďaka ktorej si viete myš nastaviť podľa vlastných potrieb. Mne sa to však ani cez prijímač Logitech Bolt ani cez Bluetooth nepodarilo. Možno však išlo len o chybu v nami testovanom kúsku.

Na záver poviem, že na dobré sa ľahko zvyká. Po rokoch používania klasických myší bol Logitech Lift doslova príjemnou zmenou. Ergonomický dizajn je na prácu výborný, výdrž batérie je fantastická a používanie je veľmi príjemné. Zamrzí akurát mierne lacnejšie vypracovanie a niekomu môžu vadiť nižšie hodnoty dpi. Cena tohto modelu je 79,90 €. Nejde určite o to najlacnejšie čo v kategórií vertikálnych myší nájdete, no určite ide o jednu z najschopnejších možností. Asi si ju zaobstarám aj ja.