Reklama

LIX – najmenšie 3D pero na svete napájané z USB-čka

Števo Porubský

LIX

Kickstarter.com je zaujímavým portálom, na ktorom vznikajú najzaujímavejšie nápady poslednej doby. Jednou z nich je určite aj LIX, najmenšie 3D pero na svete. Nápad to síce až taký nový nie je, veď 3D pero v podobe 3Doodler sme už stihli v redakcii aj otestovať, no svojimi rozmermi je unikát. Potvrdzuje to aj obrovský záujem, ktorý 3D pero LIX vyvolalo u tzv. bakerov, teda ľudí, ktorí projekty na Kickstarteri podporujú. Cieľom projektu bolo dosiahnuť 30 000 libier na začatie výroby, k dnešnému dňu projekt vyzbieral viac ako 536 000 libier!

3D pero LIX je zaujímavé hlavne svojou konštrukciou, ktorá na prvý pohľad pripomína mierne väčšie pero pre architektov s rozmermi 164 x 14 mm. Pokiaľ ho nezapojíte k zdroju energie, môžete si ho pokojne pomýliť. I samotný zdroj energie je veľmi zaujímavý – USB konektor.

LIX

Pero LIX stačí tenkým káblom pripojiť k USB portu počítača a o pár desiatok sekúnd je 3D pero pripravené „tlačiť“ akékoľvek obrazce z ABS alebo PLA plastu. 3D pero LIX bolo dostupné na Kickstarteri od sumy 70 dolárov, no za túto cenu je už vypredané. Bežná predpokladaná cena je 139,95 USD, resp. 85 libier.

 

Foto: LIX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.