Reklama

Linshof i8 a Performance Tablet – dva unikáty s výkonným hardvérom

Števo Porubský

Linshof i8

Svet tabletov a hlavne smartfónov neustále rastie. Kde je dopyt, rastie aj ponuka a tak na tento pomyselný vlak nasadajú doposiaľ neznáme značky. Jednou z takých je aj rakúska spoločnosť Linshof, ktorá predstavila dvojicu unikátnych zariadení – smartfón i8 a tablet Performance Tablet so špecifikáciami, ktoré im môže konkurencia len ticho závidieť. A ten dizajn…

Linshof Performance Tablet

Ten dizajn ale nemusí sadnúť každému. 8-uholníkové telo má nielen smartfón, ale aj tablet. Za to výrobcu chválime, konečne niečo iné, ako bežné placky. Nezvyčajné je aj vnútro, no to po softvérovej stránke. Okrem operačného systému Android 5.0 si novinky budete môcť vybrať aj s Android 5.0 a nadstavbou Linshof UI alebo dokonca s operačným systémom na báze Linuxu.

Linshof i8

Smartfón Linshof i8 má Super AMOLED (alebo IPS? V špecifikácii sú akosi uvedené obe skratky) displej s uhlopriečkou 5 palcov a Full HD rozlíšením. Vnútro tvorí 8-jadrový procesor neznámej značky s taktom 2,1 GHz, skunduje mu 3 GB pamäť RAM a 80 GB flash pamäť. Fotoaparát ponúkne 13 Mpx rozlíšenie od Sony, Full HD video a LED blesk. Samozrejmosťou je plná dátová podpora vrátane Wi-Fi, Bluetooth, NFC a LTE sietí. Nad displejom si našla miesto 8 Mpx webkamera. 3 100 mAh batéria znie viac ako sľubne. Cena smartfónu je predbežne stanovená na 380 dolárov.

Linshof Performance Tablet

Tablet Linshof Performance Tablet má obdobnú výbavu, ako smartfón i8, rozdiel je však samozrejme v displeji. Ten má uhlopriečku 10 palcov a rozlíšenie 2 048 x 1 536 pixlov. Aj pri tomto modeli výrobca udáva Super AMOLED aj IPS technológiu. Inak je výbava totožná so smartfónom i8. Aby som nezabudol, ani tablet ani smartfón nemá slot na microSD kartu. Batéria má mať až 9 100 mAh, čo je na takýto tablet výborná hodnota. Cena Linshof Performance Tabletu je 360 dolárov. Obe novinky sa majú na trhu objaviť v priebehu druhého kvartálu budúceho roku.

Linshof Performance Tablet

Foto: Linshof

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.