Reklama

Linksys prekvapuje Wi-Fi 6 mesh systémom s pokrytím 560 m²

Zdroj | Linksys
Števo Porubský
Zdroj | Linksys
Zdroj | Linksys

Spoločnosť Linksys, ktorá sa už roky venuje výroba a vývoju sieťových prvkov, prekvapila novinkou v sérii Wi-Fi mesh systémov Velop. Ide o model s podporou Wi-Fi 6, teda 802.11ax, ktorý dokáže pokryť extrémne rýchlym a kvalitným signálom zhruba 560 m².

Pozrite si

Čo je to Wi-Fi mesh? Od hviezdy k mriežke

S Wi-Fi mesh systémami už možno máte skúsenosti aj vy. Neraz sme ich spomínali v našich článkoch a niekoľko systémov už aj odskúšali. Najnovší počin Linksysu je ale unikátny v tom, že namiesto Wi-Fi 4 či Wi-Fi 5 využíva štandard Wi-Fi 6. O jeho výhodách a prínosoch sa dočítate v našom samostatnom článku.

Zdroj | Linksys

Plusom Wi-Fi mesh systému je pokrytie, ktoré dokážu dva či tri routre vytvoriť. Teoretickým maximom pre Linksys MX10 Velop Mesh WiFi 6 je 560 štvorcových metrov, čo je aj ten najväčší dom či byt. Samozrejme, Linksys je stvorený aj pre kacelárske priestory. V takom openspace dokáže pokryť pohodlne aj celé poschodie v administratívnej budove.

Pozrite si

Čo je to Wi-Fi 6, kde sa stratila 5, 4, 3… a čo najnovšia generácia ponúkne?

Vďaka Wi-Fi 6 dokáže Velop obslúžiť aj podstatne viac zariadení. Výrobca hovorí o viac ako 50 zariadeniach na jednu bunku. MU-MIMO dovoľuje zas súčasne sťahovať a odosielať dáta 8 používateľom. Maximálna teoretická prenosová rýchlosť má byť neuveriteľných 5,3 Gbit/s. Na to by ale bolo dobré zmeniť asi aj dátový program na ten najvyšší. Maximom je však „len“ 1 Gbit/s, keďže rýchlejšie Ethernet porty mesh systém nemá.

Zdroj | Linksys

Plusom súčasných top-end routerov je možnosť ovládania a hlavne nastavenia cez mobilnú aplikáciu. Má ju aj Linksys. Jej pozitívom má byť aj rodičovská ochrana. Negatívom systému je určite cena. Tá začína na 699 dolároch (bez dane). Samostatný prvok (Linksys MX5 Velop Mesh WiFi 6) má stáť 399 dolárov. U nás môžeme očakávať rovnaké ceny, ale v eurách.

Zdroj | Linksys
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.