Reklama

Linkio spraví inteligentnými aj staršie domáce spotrebiče

Marek Šimunek

Linkio je projekt, ktorý sa objavil na crowdfundingovej platforme Kickstarter a jeho cieľom je vytvoriť inteligentnú domácnosť aj zo starších zariadení, ktoré v sebe „smart“ funkcie ešte nemajú. Komponenty tohto riešenia, ktorými sú Le Switch, Le Plug, Le Hub a Le Remote, totiž pridajú inteligentné funkcie spotrebičom a zariadeniam, ktoré doma máte už dnes.

Linkio

Le Switch je inteligentný vypínač na svetlá, Le Remote je naopak inteligentná zásuvka. Takže napájanie zariadení, ktoré sú k nim pripojené môžete veľmi jednoducho ovládať pomocou svojho smartfónu. Na ovládanie samozrejme potrebujete niečo pripojené k internetu a tým niečím je Le Hub, čoby spojenie medzi vaším smartfónom a ostatnými komponentmi Linkio vo vašej domácnosti. Posledným členom Linkio je Le Remote. Zariadenie, ktoré premení váš smartfón na diaľkové ovládanie a to nielen pre váš televízor, ale väčšinu zariadení vo vašej domácnosti.

Linkio

Tvorcovia tohto projektu tvrdia, že s Linkiom môžete premeniť skutočne každé zariadenie vo vašej domácnosti na inteligentné a ovládať ho pomocou svojho smartfónu. Ak zabudnete doma zapnutý nejaký spotrebič, tak postačí niekoľko kliknutí v samostatnej aplikácii a môžete byť kľudný. Linkio je projekt, ktorý sa pomocou svojej kampane snaží získať dostatok prostriedkov na zahájenie sériovej produkcie. Ak sa vám tento nápad pozdáva, môžete podporiť na stránke projektu Linkio.

Foto: Kickstarter

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.