Reklama

Light Phone III: hlúpy telefón za cenu iPhone 15?

Zdroj | Light Phone
Richard Pliešovský
Zdroj | Light Phone
Zdroj | Light Phone

Pýtate sa načo je komu v dnešnej dobe hlúpy telefón? No predsa na to, aby ste nevyužívali smart funkcie. Niekto totiž nedokáže odolať nástrahám, ktoré smartfóny ponúkajú a celý svoj život presúva do on-line sveta.

A tak sa stalo, že postupne sa svetom rozšíril trend, ktorý vracia do hry opäť obyčajné mobily. Ruka v ruke s tým ide aj návrat káblových slúchadiel, ten ste už isto zaregistrovali aj u slovenských „celebrít“.

Obsah pokračuje pod reklamou

Light Phone prináša po 6-ročnej prestávke 3. generáciu svojho modelu. Tvrdí, že telefón sa ovláda ešte jednoduchšie a ponúka len tie základné funkcie, ktoré sa od takéhoto zariadenia očakávajú. Zaskočí však jeho cena, ktorú by ste rozhodne od takéhoto druhu zariadenia nečakali.

Zdroj | Light Phone

Novinka má kompaktné rozmery s 3,9″ čiernobielym displejom s rozlíšením 1 080 x 1 240 px. Neponúka žiadne grafické prvky, žiadne animácie, len strohý dizajn k základnému balíku funkcií. Všetko ako má byť na kvalitný digitálny detox.

Verný označeniu hlúpy telefón tak Light Phone III ponúkne svojim majiteľom okrem možnosti telefonovať obligátnu kalkulačku, kalendár, poznámky, hlasový záznamník, navigáciu a hudobný prehrávač. Tie dopĺňa ešte pár moderných vychytávok akou je možnosť vytvoriť Wi-Fi hotspot, alebo využívanie eSIM. Vo výbave ešte nájdete podporu 5G sietí, GPS a NFC. O bezpečnosť dát sa stará čítačka odtlačkov prstov.

Zdroj | Light Phone

Rám mobilného telefónu je z hlinka, pod displejom je reproduktorová mriežka. Na ľavej strane je ovládacie koliesko. Light Phone III má dvojicu fotoaparátu, jedne vpredu, druhý je vzadu. Batéria má kapacitu 1 800 mAh, postarať sa má trojdňovú výdrž. Je vyberateľná, stači odskrutkovať štyri nepriehľadnuteľné skrutky.

Ak vás tento mobil zaujal a počkáte do januára, pripravte si 399 dolárov. Taká je suma na predobjednávku, ak to nestuhnete, bude vás to mrzieť, výrobca si potom bude totiž účtovať neuveriteľných 799 dolárov! Mimochodom, ak túžite po káblových slúchadlách, Light Phone ponúka model AIAIAI Pipe za 40 dolárov.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.