Reklama

LG Xnote A510: ďalší 3D notebook na obzore

Erik Birčák

Integrácia 3D technológie do každej formy elektroniky disponujúcej displejom dnes už asi nikoho neprekvapí a LG jednoducho nemôže ostať pozadu. Ich notebook Xnote A510 však bude musieť tvrdo zabojovať medzi ostatnými modelmi na trhu.

Aj napriek tomu, že niektoré časti šasi vyzerajú ako z brúseného hliníku, stále je veľká časť z plastu (navyše dosť lacno vyzerajúceho), snáď nebude mať model problémy s kvalitou spracovania či prehrievaním.

Xnote A510 má však všetko čo by správny 3D notebook mal mať. 15.6“ Full HD panel s LED podsvietením zabezpečí detailný obraz, no bude pýtať množstvo výkonu najmä pri hrách. Na to je však notebook pripravený pomocou štvorjadrových procesorov rodiny Core i7 (na výber sú i7 840QM 1,86 GHz alebo 740QM 1,73 GHz) v spojení s grafickou kartou Nvidia GeForce GT 425M (Architektúra Fermi, Jadro GF108, 96 Shaderov, 560MHz) disponujúcou 1 GB DDR3 pamäťou. Notebook je dodávaný s polarizovanými 3D okuliarmi vrátane „nacvakávacích“ 3D skiel pre tých, ktorí už okuliare nosíte. Vzhľadom k tomu že 3D materiálu je na svete stále ako šafranu, dodáva LG s notebookom aj softvér TriDef, ktorý konvertuje 2D video na 3D. Kvalita takto prehrávaných filmov nebude vždy oslnivá, no každá snaha sa cení.

LG Xnote A510. Na Full HD 3D paneli si moc nové hry nezahráte aj napriek tomu že grafická karta podporuje také vychytávky ako DirectX 11. Jednoducho na spracovanie takého množstva dát ten notebook nestačí.

Medzi ďalšie zaujímavé parametre zariadenia môžeme zaradiť HDMI 1.4 port, Blu-ray mechaniku či čítačku odtlačkov prstov. Model bude distribuovaný do Ázie, Južnej Ameriky, Afriky a na stredný východ v priebehu októbra, o vstúpení aj na náš trh výrobca mlčí. Či je to však nutne zlá správa je otázne.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.