LG umiestnilo štvorité fotoaparáty na všetky tri nové budgetové smartfóny

ZDROJ | LG

Cenovo dostupná K-séria smartfónov od LG sa rozšírila o tri nové modely. LG K61, K51S a K41S ponúkajú minimálne na papieri prekvapivo kvalitné fotoaparáty aj napriek tomu, že budú patriť k tým najlacnejším na trhu.

Každý z troch nových smartfónov v tejto sérii ponúkne až štyri fotoaparáty na zadnej strane. Ako tomu býva zvykom, túto zostavu bude tvoriť hlavný fotoaparát doplnený o snímač s ultraširokouhlým objektívom, snímač s makroobjektívom a snímač hĺbky na tvorbu fotografií s bokeh efektom.

V prípade najvyššieho modelu LG K61 (na obrázku vyššie) je hlavným fotoaparátom 48 Mpx snímač doplnený o 8 Mpx ultraširokouhlý snímač, 2 Mpx makrosnímač a 5 Mpx snímač hĺbky. V prípade modelu K51S je to 32 Mpx snímač v spojení s 5 Mpx ultraširokouhlým snímačom a dvojicou 2 Mpx snímačov.

Najnižší model K41S ponúka rovnakú zostavu ako model K51S, akurát hlavný 32 Mpx snímač tentokrát nahradí „iba“ 13 Mpx fotoaparát. Pri fotoaparátoch štedrosť LG neskončila a na zahodenie úplne nie sú ani parametre zvyšku hardvéru.

LG K51SZDROJ | LG

Väčšinu prednej strany modelu K61 bude pokrývať 6,5“ FullVision displej s Full HD+ rozlíšením a pomerom strán 19,5:9. LG K51S dostal parametrovo podobný, no o niečo užší displej s pomerom strán 20:9. Model K41S z opačného konca novej trojice ponúkne 6,5“ FullVision HD+ displej s pomerom strán 20:9. Súčasťou obrazoviek sú v prípade modelov K61 a K51S malé dierky pre fotoaparát, v prípade modelu K41S je to už legitímny výrez v tvare kvapky.

LG K41SZDROJ | LG

Všetky tri smartfóny bude poháňať nešpecifikovaný čipset s 8-jadrovým procesorom pri dvoch vyšších modeloch fungujúcim na frekvencii 2,3 GHz a v prípade modelu K41S na 2.0 GHz. Súčasťou výbavy v prípade všetkých troch modelov bude batéria s kapacitou 4 000 mAh, ozvučenie DTS:X 3D Surround Sound a certifikát odolnosti vďaka vojenskému štandardu MIL-STD-810G.

Pozrite si8K UHD televízory LG bude dopovať umelá inteligencia s novým procesorom

Nová trojica smartfónov série K dorazí do predaja už v druhom kvartáli. Ich ceny však zatiaľ nepoznáme. Keďže však ide o cenovo dostupné smartfóny, pohybovať by sa mali v cenovej hladine 80 až 150 eur.

ZdrojLG

Komentáre k článku