LG ukázalo svoj prvý herný notebook. Láka na striedmy dizajn a výkon

ZDROJ | LG

Spoločnosť LG už dávnejšie prestala vyrábať smartfóny, aby sa mohla zamerať na iné segmenty svojich výrobkov. Aktuálne predstavila svoj prvý herný notebook, ktorý láka na 17-palcový displej a grafickú kartu NVIDIA GeForce RTX 3080.

Pozrite siLG končí s výrobou smartfónov, čo bude s podporou súčasných modelov?

Doteraz malo LG v portfóliu notebooky radu Gram, ktoré cielili na produktivitu. Herný notebook UltraGear 17G90Q je tak úplnou novinkou. Uvidíme, či sa časom dočkáme aj iných herných modelov.

LG vsadilo na celohliníkovú konštrukciu v sivo fialovej farbe, pričom na prvý pohľad nie je zrejmé, že ide o herný notebook. Ani hmotnosť 2,64 kilogramu nie je na 17-palcový herný notebook extrémne veľa. Poteší aj hrúbka notebooku 21,4 mm.

ZDROJ | LG

Vpredu sa nachádza veľký 17-palcový displej s Full HD rozlíšením, pomerom strán 16:9 a až 99-percentným pokrytím sRGB. Čím tento panel rozhodne zaujme je až 300-hertzová obnovovacia frekvencia displeja. Nad displejom sa nachádza webová IR kamera s duálnym mikrofónom.

Vo vnútri sa nachádza 11. generácia procesora Intel Core Tiger Lake. Ten dopĺňa grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3080 Max-Q. S touto kombináciou spustíte aj tie najnáročnejšie hry na maximálne detaily. Na výber bude medzi 16 a 32 GB DDR4 RAM pamäte a úložný priestor až do 1 TB.

Nechýba ani plná klávesnica s RGB podsvietením. Kapacita batérie je 93 Wh, ale výrobca nikde neuvádza reálnu výdrž v číslach.

ZDROJ | LG

Na zariadení nájdeme aj množstvo konektorov. Nachádza sa tu trojica USB-C konektorov s podporou Thunderbolt 4, dvojica klasických USB-C konektorov, dvojica USB-A konektorov, audio konektor, HDMI, čítačka microSD kariet a ethernetový port.

Čítačku odtlačkov prstov LG nenápadne zakomponovalo do zapínacieho tlačidla. Čo sa týka zvuku, tak notebook disponuje štvoricou 2-wattových reproduktorov, ktoré poskytujú špičkový zvuk.

Do USA a Južnej Kórey má tento notebook doraziť začiatkom roka 2022 a LG odhalí ďalšie podrobnosti na veľtrhu CES 2022 v LAS Vegas, kde by sme sa mohli dozvedieť aj ceny.

ZdrojLG

Komentáre k článku