Reklama

LG ukázalo nový rad smart TV na rok 2022. Zvolíte si OLED, QNED alebo NanoCell?

Zdroj | LG
Michal Sobek
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Spoločnosť LG Electronics uvádza na slovenský trh nové smart televízory z populárnej rady OLED, QNED a NanoCell pre rok 2022. Z bohatej ponuky si vyberie každý.

Pozrite si

Seká a vybíja sa vám Android? Toto sú možné príčiny a riešenia

Asi nie je prekvapením, že nový rad prinesie špičkovú kvalitu obrazu a vyšší výkon, a to všetko zabalené do elegantného dizajnu, ktorý sa stane ozdobou vašej obývačky.

Zdroj | LG

Novinky z radu OLED sú osadené najpokročilejším panelom s názvom OLED evo. Nechýba inteligentný procesor α9 Gen 5 a nová technológia pre zvyšovanie jasu.

O zvýšenie jasu sa postarajú aj technológie Brightness Booster Max (rad G2) a Brightness Booster (rad C2). Toto všetko ovláda výkonný procesor.

Už je na zákazníkovi, akú uhlopriečku potrebuje. Novinky z radu G2 poskytnú 77, 65 a 55-palcový variant. V prípade radu C2 bude k dispozícii aj vôbec prvý 42-palcový model vhodný do menších bytov alebo aj do kuchyne. Potešia tenšie rámčeky a štíhly dizajn.

Procesor α9 Gen 5 sa pýši novým algoritmom Dynamic Tone-mapping Pro, ktorý individuálne spracováva viac než 5 000 oblastí v rámci obrazovky a každú z nich vylepšuje tak, aby bol obraz živší a detailnejší.

Zdroj | LG

Tam ale ponuka OLED televízorov nekončí, ale dopĺňajú ich ešte rady B2 a A2 v rozpätí od 48 do 77 palcov. Procesor tu je α7 Gen 5 a môžete sa tešiť na virtuálny priestorový zvuk v režime 5.1.2 kanálov.

Hráčov poteší, že vzadu nájdeme HDMI štandardu 2.1. Nechýba integrovaná podpora služieb ako Google Stadia alebo GeForce NOW. Nájdeme tu aj plnú integráciu služieb G-SYNC, FreeSync a aj nastavenie premenlivej obnovovacej frekvencie.

Rad QNED je známy svojou konzistenciou farieb a širokým pozorovacím uhlom. Technológia Precision Dimming zvyšuje kvalitu obrazu nových QNED Mini LED televízorov a zaisťuje vyšší jas aj hlbšie a jemnejšie odtiene čiernej, čím sa viac približujú k OLED technológii.

Zdroj | LG

Hovoríme tu až o rozlíšení 8K, ktoré zabezpečuje až 30 000 Mini LED diód. Procesor tu je rovnaký ako pri top OLED modeloch, teda α9 Gen 5 s funkciou hĺbkového učenia. Aj televízory QNED podporujú HDMI 2.1 a zníženie latencie.

Modely QLED aj QNED pracujú s technológiou Dolby Vision IQ. To spôsobuje celkové zlepšenie obrazu  a viac detailov vo svetlých alebo tmavých oblastiach obrazu.

Pozrite si

Vyskúšali sme skladací OPPO Find N! Chutí zakázané ovocie najlepšie?

Nakoniec tu máme aj vynovené NanoCell televízory s procesorom α5 Gen 5. Tieto televízory zaujmú vysokou presnosťou farieb a širokými pozorovacími uhlami.

Medzi prednosti všetkých nových televízorov patrí aj systém WebOS 22. Ponúka paletu nových možností personalizácie, vrátane prispôsobiteľných používateľských profilov.

Zdroj | LG

Prináša aj pohodlné funkcie ako rýchle bezdrôtové zdieľanie obrazu zo smartfónu alebo zrkadlenie káblového obrazu pomocou Wi-Fi na iný televízor.

Pozrite si

500 eur na nový smartfón? Toto sú naše skvelé tipy

55-palcový NanoCell televízor začína na cene 839 eur. Rovnako veľký QNED televízor sa bude predávať od ceny 1 199 eur. Cena 42-palcového OLED modelu je stanovená na 1 279 eur a za najväčší 77-palcový OLED model zaplatíte 3 999 eur.

Blížia sa zároveň aj MS v ľadovom hokeji a vy si určite budete chcieť vychutnať skvelé výkony našich hokejistov na kvalitnej telke. Pripravujeme pre vás aj výbery najlepších televízorov práve pre sledovanie nielen tohto podujatia.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.