LG ukázalo nové bezdrôtové slúchadlá. Zachovávajú si svoju jedinečnú funkciu

ZDROJ | LG

Začiatkom apríla mobilným svetom zarezonovala správa, že spoločnosť LG končí s výrobou smartfónov. Zamerala sa však aj na audio príslušenstvo a prináša vylepšený model slúchadiel LG Tone Free 2021. Zachovávajú si svoju jedinečnú funkciu a pridávajú aj niečo navrch.

Pozrite siLG končí s výrobou smartfónov, čo bude s podporou súčasných modelov?

Tri modely s malými rozdielmi

Bezdrôtové slúchadlá LG Tone Free 2021 sa budú dodávať v troch verziách s označeniami FP5, FP8 a FP9. Základný model FP5 nebude mať zabudovanú funkciu, s ktorou sa tieto slúchadlá odlíšili od konkurencie. Tou bola technológia nazvaná UVnano.

Vo vnútri nabíjacieho puzdra sa nachádza zabudované svetlo, ktoré vyžaruje jemné ultrafialové žiarenie. Týmto spôsobom sa eliminujú nahromadené baktérie a slúchadlá sa počas nabíjania dezinfikujú. Tento nápad ešte žiadna firma od LG neodkopírovala.

ZDROJ | LG

Samotné slúchadlá sa dizajnom podobajú na Apple AirPods Pro. Ide o slúchadlá s gumenými nadstavcami a krátkou nožičkou. Všetky tri modely majú certifikáciu IPX4, takže vydržia ostriekanie vodou aj slabý dážď.

Novinkou je funkcia aktívneho potlačenia okolitých zvukov (ANC). O jej fungovanie sa stará až trojica mikrofónov umiestnených na každom slúchadle. Kvalita zvuku by mala byť na výbornej úrovni a o jej doladenie sa postarala spoločnosť Meridian Audio, ktorej logo sa nachádza na nabíjacom puzdre.

Pozrite siLG Tone+ Free – plne bezdrôtové slúchadlá s jedinečnou funkciou

Zaujímavý režim Plug and Play

Najvyšší model s označením FP9 disponuje zaujímavým režimom Plug and Play. To umožňuje pripojiť nabíjacie puzdro k zariadeniu pomocou USB-C kábla. Týmto spôsobom sa dá využiť bezdrôtové počúvanie zo slúchadiel aj na zariadeniach, ktoré nedisponujú funkciou Bluetooth.

Výdrž je taktiež na výbornej úrovni. Základný model FP5 vydrží na jedno nabitie 8 hodín, pričom s nabíjacím puzdrom to bude celkovo až 22 hodín. Vyššie modely FP8 a FP9 vydržia 10 hodín a nabíjacie puzdro im dodá energiu na dokopy až 24 hodín.

ZDROJ | LG

Slúchadlá LG Tone Free 2021 sa budú predávať od konca tohto mesiaca na vybraných svetových trhoch. Na výber bude čierna alebo perleťovo biela farba. Modely FP8 a FP9 budú exkluzívne dostupné aj v zlatej farbe. Cena ešte nie je oficiálne potvrdená. Predchádzajúci model LG Tone+ Free, ktorý prišiel na trh ešte v októbri 2019, začínal na cene 216 dolárov.

Zdroj9to5google

Komentáre k článku