Reklama

LG Town C300: lákavá a super lacná QWERTY hračka

Drahomír Piok

LG sa v poslednej dobe sústredí hlavne na výrobu mid-endov, prípadne low-endov. Špičkové telefóny u tejto spoločnosti v poslednom čase nie sú zvykom. Sústredí sa hlavne na masy ľudí, ktorým stačí aj „hlúpy telefón“, čiže nemá operačný systém. Takisto je na tom novo predstavený LG Town C300.

LG Town C300

Keďže nemá operačný systém, nemá také široké možnosti ako iné telefóny. Na druhej strane by mal byť spoľahlivejší a svižnejší v reakciách. Ponúkne nám 2,4“ QVGA (320 x 240 b.) TFT displej. Elegantný moderný dizajn má v sebe zakomponovanú QWERTY klávesnicu pre pohodlnejšie písanie, chatovanie, mailovanie alebo smskovanie. Najviac ju využijete asi na sociálnych sieťach, pre ktoré má preinštalovanú aplikáciu Social Networking Service (SNS), samozrejme s podporou Facebooku a Twitteru. Fotiť a zdieľať fotografie však budete len 2Mpx fotoaparátom s možnosťou natáčania videa. Autofókus nie je v špecifikáciách spomenutý.

 

Zabudnite na GPS, 3G a WiFi

Na podporu sietí 3G treba zabudnúť, vystačiť si budete musieť s GPRS alebo s viac rozšíreným EDGE (238,8 kbps). S podporou WiFi alebo GPS tiež nepočítajte. Novinka má integrované FM rádio, prehrávač hudby s tvorbou playlistov a 3,5 mm audio konektor. Výbavu dopĺňa Bluetooth 2.0, Push Email, microUSB 2.0, cez ktorý sa telefón dobíja a Java 2.0. Interná pamäť na veľa neposlúži, keďže má iba 30 MB, je nutné si dokúpiť microSD kartu, ktorá pravdepodobne nebude obsahom balenia. Telefón je štíhly, s hrúbkou 11,9mm a má hmotnosť príjemných 92,5 g.

LG Town C300

Tento model určite nie je žiadna technologická špička a ani sa nato nehrá. Je určený pre presnú časť užívateľov, ktorí sú ochotní prekusnúť spomínané nedostatky alebo im ich vôbec nie je treba. Určite najpozitívnejšia vec na tomto telefóne je jeho cena a to iba 69 GBP, teda čosi vyše 84 €. Pomer výbavy a ceny je teda vynikajúci. Na trh sa dostane koncom októbra v UK, začiatkom novembra aj v ostatných európskych krajinách. Je sa teda na čo tešiť.

LG Town C300

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.