Reklama

LG spúšťa svoj prepracovanejší on-line obchod s aplikáciami!

Števo Porubský

LG oficiálne predstavilo svoj prepracovaný on-line obchod s aplikáciami pre svoje telefóny, ktoré nemajú otvorený operačný systém. Beta verzia obsahuje viac ako 3 000 programov, medzi ktorými však nájdete aj aplikácie pre Windows phone platformu.

 LG App store

Juhokórejská spoločnosť LG predstavila svoj prvý obchod s aplikáciami ešte v minulom roku. Neohrabaný systém však dostal nový šat, prepracovanejší systém a jednoduchšie ovládanie. Vďaka tomu sa mohol výrobca minulý týždeň pochváliť s vynoveným App Store pre svoje telefóny vyššej a strednej triedy. Na mysli máme telefóny s uzatvoreným, teda vlastným operačným systémom. Jedná sa tak o telefóny s podporou jazyka JAVA. Výborným doplnkom na stránke je aj názorné zobrazenie všetkých modelov, ktorými sú jednotlivé programy podporované.

 LG App store

LG však jedným dychom dodáva, že v obchode s viac ako 3 000 aplikáciami si programy nájdu aj používatelia Windows phone platformy. Do konca roka by sa mala objaviť aj podpora Android OS. Otázne je, a načo? Aj Windows phone aj Android platformy majú vlastné on-line obchody. Jedine ak LG ponúka niečo naviac. To však zatiaľ nevieme, v Európe je naplánované spustenie k 30.7. (aj v ČR). Do konca roka plánuje výrobca rozšíriť množstvo aplikácií na 4 000.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.