Reklama

LG sa zameriava na budúcnosť života v domácnosti, na čo sa môžeme tešiť?

Stanislav Vinc

Prezentácia spoločnosti LG na výstave IFA 2020 v Berlíne sa niesla v duchu motta „Life’s Good from Home“. Čo si pod tým môžeme predstaviť? Domácnosť plnú pripravovaných technológií, na ktorých čele má stáť umelá inteligencia.


LG patrí spomedzi všetkých spoločností medzi tie, ktorých tohtoročná prezentácia na výstave IFA 2020 bola zrejme v najväčšej miere ovplyvnená súčasnou pandémiou a dlhodobým pobytom v domácej izolácii. Spoločnosť na nej totiž predstavila nositeľnú čističku vzduchu PuriCare, ale aj svoju víziu o domácnosti založenej na troch hodnotách – starostlivosti, pohodlí a zábave.

Centrálnou myšlienkou väčšiny produktov od spoločnosti LG je v posledných rokoch ich vlastná platforma, resp. umelá inteligencia ThinQ. Jej cieľom je okrem iného postupne prepojiť všetky zariadenia v domácnosti, ktoré sa tak budú môcť automaticky postarať o vybrané každodenné povinnosti.

LG predviedlo svoju víziu na projekte LG ThinQ Home, čo predstavuje ucelené riešenie založené na platforme ThinQ vybudované v priestore jedného bytu v meste Pangyo. Hlavnú úlohu v tomto modelovom byte zohráva inteligentné zrkadlo, ktoré umožňuje ľahké ovládanie celej inteligentnej domácnosti.

Vstavaný systém v zrkadle dokáže sledovať domáce spotrebiče a využitie energií na energetickom paneli, pričom jeho súčasťou je dokonca aj nabíjačka pre elektromobil s možnosťou spustenia nabíjania na diaľku. V rámci platformy ThinQ je samozrejmosťou, že systém automaticky monitoruje domáce spotrebiče a zákazníka prípadne upozorní na potrebu údržby alebo servisu.

Okrem domácnosti sa LG angažuje aj v reštauráciách a nemocniciach za pomoci robotov CLOi, ktoré aktuálne dozerajú na dodržiavanie bezpečných odstupov. LG nasadilo CLOi ServeBots v priebehu júna do služby na rôznych miestach v Kórei. Postupom času sa majú roboti stať súčasťou vzdialeného zdravotníctva. Už dnes LG túto možnosť testuje v spolupráci s Národnou univerzitou v Soule, kde roboti dozerajú na pacientov s chronickými ochoreniami.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora na výstavu IFA 2020 v Berlíne ďakujeme Oficiálnemu zastúpeniu Berlínskych veľtrhov v SR.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.