Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG rozširuje rad smartfónov X-series o štyri nové modely

LG rozširuje rad smartfónov X-series o štyri nové modely
Zdroj | LG
Imrich Maťo
LG rozširuje rad smartfónov X-series o štyri nové modely
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Spoločnosť LG oficiálne predstavila naraz štvoricu modelov radu X-series. Rozširuje tak modelový rad, ktorý na MWC 2016 v Barcelone otvorili modely X cam a X screen.

Pozrite si

LG smartfóny novej série X: LG X cam a LG X screen

Nová štvorica smartfónov X-series preberá mnohé z funkcií špičkových modelov výrobcu radov G a V. Pritom každý z nich kladie dôraz na inú charakteristickú vlastnosť, prispôsobenú potrebám používateľov. Či už je to silnejšia batéria, výkonnejší procesor, štýlový dizajn alebo veľký displej.

https://www.youtube.com/watch?v=3KSZrBo33Ks

LG X power charakterizuje silná, 4 100 mAh batéria s podporou rýchleho nabíjania, vložená do 7,9 mm tenkého tela smartfónu. Ponúknuť má aj 5,3” HD displej, 4-jadrový procesor MediaTek, doplnený 2 GB / 16 GB pamäťami RAM/ROM a fotoaparáty s 13/8 Mpx senzormi.

Zdroj | LG

LG X mach má svoj názov odvodený od rýchlosti. Podporuje totiž siete LTE Cat 9 3CA s rýchlosťou prenosu dát do 410 Mbps. O chod tohto modelu s 5,5” QHD IPS Quantum displejom sa postará 6-jadrový 1,8 GHz procesor Snapdragon 650. Popri pamätiach 3/32 GB RAM/ROM je v jeho výbave aj 12 Mpx fotoaparát s veľkosťou snímacích bodov 1,55 μm.

LG X style je zameraný na dizajn. Výrobca sa pri ňom chváli „elegantne zakrivenými líniami a extra štíhlym telom“. No presné rozmery zatiaľ neprezradil.

Z doteraz známych informácií o ňom vieme, že by mal mať 5,3” HD displej, poháňať ho bude procesor Snapdragon 410 s pamäťami 1,5/16 GB RAM/ROM a fotoaparáty majú 8 a 5 Mpx senzory. Výkon teda nebude jeho hlavnou zbraňou.

Zdroj | LG

Posledným so štvorice X-manov, nových smartfónov LG, je model LG X max. O ňom sa zatiaľ vie najmenej. Isté je, že bude mať velký, pravdepodobne 6” Full HD displej „pre väčší zážitok zo sledovania, takže je ideálny pre používateľov náročných na multimediálny obsah“.

Všetky štyri novinky majú mať jedno spoločné. Systém Android vo verzii 6.0 Marshmallow. To sa od nich ale očakáva. Výrobca v tlačovej správe zatiaľ detailne nešpecifikuje dostupnosť a ceny. Tie budú priebežne regionálne aktualizované.

Zdroj