Reklama

LG Professional Days 2014 – nové telky a smartfóny na Slovensku

Roman Calík

Mali sme možnosť pozrieť sa na novinky LG, ktoré mieria na náš trh. Najviac by na vaše peňaženky mali zaútočiť televízory a nové smartfóny. Ste zvedaví, ktoré?

LG na Slovensku zorganizovalo už druhý ročník Professional Days, ktorého sa zúčastnili aj novinári. Ako jeden z lídrov v segmente OLED TV má LG v pláne pomocou novej kolekcie 4K ULTRA HD OLED a FULL HD modelov sprístupniť OLED televízory čo najširšiemu publiku aj na Slovensku. Najmä FULL HD OLED televízory so zaobleným dizajnom by mali prekvapiť príjemnou cenou. Model LG 55EA980V predstavený ešte počas výstavy IFA 2013 sa u nás predáva za 7 499 €.

LG Professional Days 2014
Andrea De Sousa, Velebilová, marketingová manažérka LG Electronics CZ

LG sa v roku 2014 zameria na množstvo nových televízorov najmä vo veľkostiach obrazovky 55 a 65 palcov. Tu sa môžete tešiť samozrejme aj na vysoké rozlíšenie ULTRA HD televízorov, kde modely dostupné na našom trhu (UB980V, UB850V, UB950V) obsahujú ULTRA IPS panel s rozlíšením 3840×2160. Všetky nové televízory LG by mali mať IPS panel s väčšími pozorovacími uhlami.

LG Professional Days 2014

LG vsádza aj svoju novú platformu webOS Smart TV. Vďaka grafickému užívateľskému rozhraniu webOS, ktoré sme prvýkrát videli počas výstavy CES 2014, sa výrazne znižuje počet krokov potrebných na prepínanie medzi dostupným obsahom, čím sa zjednoduší jeho hľadanie a výber. Priamo počas sledovania televízie si tak môžete ľahko prechádzať služby či obsah. Menu webOS je pritom prívetivé a prehľadné. Navyše vám bude k dispozícii LG Store, ktorý organizuje všetok dostupný obsah na platforme webOS do kariet podľa kategórií.

LG Professional Days 2014

Milým prekvapením je animovaná grafika v sprievodcovi nastavení, ktorej by mali pochopiť aj ľudia, ktorí technológiám veľmi nerozumejú. Ocenia to možno i vaši rodičia pri pripojení televízora na internet. Pýchou LG je aj diaľkové ovládanie LG Magic Remote, ktoré prichádza v roku 2014 už vo svojej štvrtej generácii. Musíme uznať, že kvalita ovládača fungujúceho ako myš v priestore na vysokej úrovni a prekvapila nás aj mimoriadna presnosť a intuitívnosť, najmä pri browsovaní internetovými stránkami. Tento ovládač je snáď najlepšie, čo sme kedy mali možnosť vyskúšať.

LG Professional Days 2014

Na trhu smartfónov si chce LG v roku 2014 zjesť ešte väčšiu časť koláča. Veľké nádeje výrobca vkladá do kompaktnejšej verzie modelu G2 s označením G2 mini. Práve tento smartfón so 4,7-palcovým displejom by mal byť najdôležitejším modelom výrobcu pre druhý kvartál 2014. Z veľkej G2 si novinka prevzala ovládacie tlačidlo v zadnej časti a samozrejmosťou je aj IPS displej či UX funkcie zo série smartfónov G. Sem patrí napríklad Guest Mode, Plug & Pop či Quick Window puzdro.

LG Professional Days 2014

S LG G2 mini príde na Slovensko počas apríla 2014 aj tretia generácia série L. Trojica smartfónov v sérii L90, L70 a L40 by mala zaujať najmä pomerom cena a výkon, podobne ako minulé generácie. Všetky smartfóny prídu na trh s OS Android vo verzii 4.4 KitKat a ponúknu aj vylepšenie funkcie LG Knock, ktoré si LG mimoriadne pochvaľuje. Odteraz poklepaním po displeji nielen rozsvietite displej, ale vďaka Knock Code môžete poklepaním zadať aj heslo… funguje to tak, že namiesto kombinácií čísel či odtlačkov prstov sa do smartfónu dostanete len vtedy, ak poklepete po displeji v určitom preddefinovanom poradí. Vraj je takto možné vytvoriť až 80 000 „knock“ kombinácií.

LG Professional Days 2014

Novinkou je aj obrazovka Easy Home, ktorá vám umožní prepnúť bežné rozhranie smartfónu do rozhrania s dominantnou numerickou klávesnicou a ovládacími prvkami z bežných tlačidlových telefónov. To je celkom zaujímavý nápad vhodný pre ľudí, ktorí si stále nedokážu predstaviť ovládať dotykový displej a bránia sa odchodu od štandardného rozlošenia funčkných a alfanumerických tlačidiel na starých telefónoch.

LG Professional Days 2014

Najzásadnejším rozdielom modelov L90, L70 a L40 je iná veľkosť displeja (4,7″ pri L90, 4,5″ pri L70 a 3,5″ pri L40), iný fotoaparát (8 Mpx pri L90, 5 MPx pri L70 a 3 MPx pri L40) a batéria batéria (2 540 mAh pri L90, 2 100 mAh pri L70 a 1 540 mAh pri L40). Žiaľ ceny noviniek neboli odhalené. Sme zvedaví najmä na rozdiel ceny modelu LG G2 mini a LG L90, pretože ak sa bližšie pozriete na ich parametre, sú takmer identické.

LG Professional Days 2014

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.