Reklama

LG predstavuje lacný QWERTY android a nástupcu Optimus One

Dominik Fúsek

Model Optimus One vytiahol kórejského výrobcu LG ako producenta smartfónov z poriadnej kaše a stal sa najpredávanejším smartfónom tejto značky. Niet teda divu, že výrobca predstavil nástupcu. Aby však nedošlo k porušeniu jeho veľmi vyváženej výbavy, zmeny sú nevýrazné, a predsa potešia. LG Optimus Net ale nie je jedinou novinkou.

LG Optimus Net

Nové smartfóny LG Optimus Pro a Optimus Net spája niekoľko spoločných charakteristík. Rovnaké majú predovšetkým jadro výbavy. Základom je aktuálny Android 2.3.3, ktorého sa mimochodom už dočkal aj Optimus One. Jeho rýchly chod zabezpečuje rovnaký procesor, ako u predchodcu – Qualcomm MSM7227 s grafikou Adreno 200, tentokrát ale taktovaný na 800 MHz. Dá sa teda predpokladať o niečo kratšia výdrž batérie, tá si našťastie zachovala vysokú kapacitu 1 500 mAh. Zhodný je aj 3 Mpx fotoaparát s VGA videom, ktorý pravdepodobne prišiel o zaostrovanie. Konektivitu zastupujú Bluetooth 3.0, Wi-Fi b/g/n a 3G vrátane HSDPA. V oboch modeloch nájdeme v balení 2 GB microSD kartu.

LG Optimus Pro

Tým ale podobnosti končia. Zásadné rozdiely nachádzame pri konštrukčnom riešení a parametroch displeja. LG Optimus Pro má konštrukciu s QWERTY klávesnicou pod displejom. Ten je orientovaný na výšku, má uhlopriečku 2,8“ a slabšie rozlíšenie 240 x 320 bodov. Naopak, Optimus Net verne nasleduje svojho predchodcu Optimus One. Má rovnaký displej (3,2“ HVGA) i veľkosť RAM (512 MB, Optimus Pro 256 MB). Obe novinky budú ponúkané za príjemné ceny – Optimus Pro 180 €, Optimus Net 200 €. Na trhu sa majú objaviť ešte tento mesiac.

Foto: fony.sk, mobile88.co.id

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.