Reklama

LG predstavilo svoj prvý skladací notebook s obrím 17" ohybným displejom

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Čo tam po skladacích smartfónoch, ktoré sú hrubé ako dva bežné, skladací notebook je cesta a využitie ohybných displejov. Dnes to dokázalo aj LG, ktoré predstavilo svoj prvý skladací notebook.

V rozloženom stave má displej LG Gram Fold 17″ a tak ide o jeden z najväčších tabletov na svete. V zloženom stave ale zas patrí k tým najmenším, keďže displej notebooku meria iba 12″.

Zdroj | LG
Obsah pokračuje pod reklamou

Treba povedať, že LG nie je ani zďaleka prvý a jediný výrobca, ktorý niečo podobné predstavil. Už niekoľko rokov tu máme podobné riešenia od Lenova, ASUSu alebo HP. Prvotina od LG sa od nich výrazne nelíši. Telo má hrúbku 9,4 mm (v rozloženom stave), resp. 20 mm v zatvorenom. Hmotnosť je príjemných 1,25 kg.

LG Gram Fold pritom nemusí byť len notebook, ale aj unikátna čítačka kníh (viď foto) či dokonca externý displej. 17″ PHOLED displej ponúka pomer strán 4:3 a rozlíšenie 2 560 x 1 920 px. Displej je plne dotykový a tak ho môžete používať aj ako klávesnicu (v notebookovom stave), no pripojiť si môžete aj klasickú bezdrôtovú klávesnicu. Využiť je možné ale aj stylus.

Zdroj | LG

Vo vnútri je 13. generácia Intel procesorov, Intel Core i5-1335U s 16 GB RAM a 512 GB NVMe SSD diskom. 72 Wh batéria má zvládnuť celodennú prevádzku, nabíja sa maximálnym výkonom 65 W cez jeden z dvojice USB-C portov. Nechýba ani Wi-Fi 6E či Bleutooth 5.1.

LG si, samozrejme, vyskúšalo aj ohýbanie displeja a garantuje 30 000 zložení. To je výrazne menej ako garantujú výrobcovia pri skladacích smartfónoch, taký Samsung pri nových modeloch garantuje 200 000 zložení. V prípade LG ale ide o stále slušné číslo, a to aj v prípade, že Gram Fold zložíte napríklad 15x denne. Takto by displej vydržal 5,5 roka.

LG Gram Fold bude dostupný iba (zatiaľ) na domácom trhu za cenou takmer 5 miliónov wonov, čo je zhruba 3 500 €.

Zdroj | LG
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.