Reklama

LG Prada 3.0: elegancia bez kompromisov

Dominik Fúsek

Veľkí výrobcovia mobilov majú vo zvyku z času na čas uviesť na trh luxusné štýlové mobily, často v spolupráci s uznávanými návrhármi. Nokia má vlastnú divíziu Vertu (hoci, ktovie dokedy), Samsung spolupracuje so značkou Giorgio Armani a LG s módnym domom Prada. Spolupráca posledných dvoch firiem vyústila do predstavenia veľmi zaujímavého smartfónu LG Prada 3.0.

LG Prada 3.0

S dizajnom je to v dobe dotykových mobilov ťažké, ale taký Apple alebo Nokia ukazujú, že byť výstredný je stále možné. LG a Prada svoj tretí spoločný mobil odeli do tela takmer dokonale hranatého tvaru a nízkej hrúbky, iba 9 mm. Náležitú eleganciu dodáva aj čiernobiela téma užívateľského prostredia. Operačným systémom je samozrejme Android, v čerstvej verzii 2.3.7. Neskôr bude dostupný aj Ice Cream Sandwich. Čo sa týka hardvéru, čipset je zhodný s modelom Optimus 3D. Dvojjadrový 1 GHz procesor Texas Instruments OMAP4430 má grafické jadro PowerVR SGX540, rovnaké ako Galaxy Nexus. Displej zariadenia je pýchou výrobcu, opäť ide o superjasný (800 nitov) NOVA IPS panel. Škoda len, že na veľkej 4,3“ uhlopriečke má iba štandardné rozlíšenie 800 x 480 bodov. Poteší odolné sklo Gorilla Glass.

LG Prada 3.0

Aj ostatná výbava je výborná, aspoň na papieri. Vnútorná pamäť 8 GB je rozšíriteľná pamäťovými kartami. 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom a autofókusom nahráva Full HD video pri 30 fps. Z plnej dátovej výbavy vyčnieva HSPA+ do rýchlosti 21 Mbps. Prítomná bude aj technológia NFC. Škoda nízkej kapacity batérie iba 1 540 mAh, v tomto prípade má štýlovosť jasnú prednosť pred ergonómiou. Novinka sa na trh dostane v prvom štvrťroku 2012, jej cena nie je známa. Určite ale bude zodpovedať výbave a prítomnosti loga Prada.

LG Prada 3.0

Zdroj a foto: engadget.com, fony.sk, geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.