Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG ponúkne OLED televízory aj v najnižších sériách, top majú 8K Ultra HD

LG ponúkne OLED televízory aj v najnižších sériách, top majú 8K Ultra HD
Zdroj | LG
Števo Porubský
LG ponúkne OLED televízory aj v najnižších sériách, top majú 8K Ultra HD
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG si na rok 2021 pripravilo celú plejádu OLED televízorov, ktoré by mali zaujať všetky skupiny používateľov. Okrem top-end série G1 s novými OLED evo displejmi príde na trh aj séria A1 s cenovo najdostupnejšími modelmi.

Zdroj | LG

LG Z1

Najväčšie modely OLED televízorov ponúknu na rozdiel od ostatných 8K Ultra HD rozlíšenie (7 680 x 4 320 px). To sa bude zobrazovať na 77″ (195 cm), alebo 83″ (210 cm) uhlopriečkach. Aj preto budú LG Z1 iba pre vybraných z horných 10 000.

Zdroj | LG

LG G1

Medzi vrchol ponuky „bežných“ OLED panelov bude jednoznačne v tomto roku patriť séria G1 s novým typom OLED displeja, ktoré LG nazvalo OLED evo. Evolúcia v OLED displejoch? Aj tak by sa to dalo nazvať. Hlavným rozdielom oproti starším top OLED panelom má byť vyšší jas. Aký, to ale už výrobca neudáva. O 20% má byť ale displej efektívnejší, vďaka čomu by mal byť aj jasnejší.

Zdroj | LG

LG C1

Cenovo dostupnejšia séria ponúkne OLED displeja s uhlopriečkami 48 (121 cm) až 83 (210 cm) palcov. Televízory LG G1 aj C1 bude môcť postaviť aj na nový stojan Gallery Stand, k dispozícii má byť aj držiak Gallery Design.

Zdroj | LG

Všetky nové vyššie série OLED televízorov od LG budú pracovať na novom procesore Alpha 9 Gen 4 AI, ktorý má výraznejšie využívať prvky umelej inteligencie pre vylepšovanie obrazu. Ale to robia všetky tohtoročné televízory prakticky od všetkých renomovaných výrobcov. Nový procesor má pracovať aj s technológiou AI Picture Pro, ktorá rozpoznáva objekty na obrazovke, akými sú tváre a telá, má rozlišovať medzi popredím a pozadím a spracováva každý objekt samostatne, aby bol obraz viac trojrozmerný. 

Zdroj | LG

Novinkou v OLED televízoroch je technológia Sound Pro, ktorá má vytvárať priestorový virtuálny zvuk 5.1.2ch iba z reproduktorov televízorov.

Hráčov zaujme určite podpora HDMI 2.1 a s ňou aj podpora ALLM, G-Sync či FreeSync. Súčasťou systému je aj Game Optimizer pre optimalizáciu hier pre konzoly a počítače. Veľkou novinkou je ale aj appka Google Stadia, takže priamo z televízora je možné hrať sa cez Stadiu akékoľvek hry.

Zdroj | LG

Všetky nové modely pre rok 2021 budú fungovať na najnovšom operačnom systéme webOS 6.0. Má ísť o najvýznamnejší update systému od LG. Či sa dočkáme updatu webOS 6.0 aj na minuloročné modely zatiaľ nie je známe, no predpoklad tu je. Modely z roku 2019 či staršie ale už webOS 6.0 dostať nemusia. Keď, tak len top modely.

Úplnou novinkou systému je využívanie nového diaľkového ovládača Magic Remote, ktoré má podstatne viac tlačidiel ako tie minulé. Pribudli dedikované tlačidlá pre Netflix, Amazon Prime Video, Disney+, ale aj Google Assistant či Amazon Alexa. Diaľkový ovládač má po novom NFC čip pre spustenie spojenie smartfónu s televízorom.

Zdroj | LG

LG A1

Na najnižších priečkach medzi OLED televízormi od LG bude séria A1. Séria bude dostupná s 48″ (121 cm), 55″ (139 cm), 65″ (165 cm) a dokonca aj 77″ (195 cm) uhlopriečkami. 4K Ultra HD displeje budú ponúkať 50 Hz frekvenciu, vo výbave nemá chýbať HDMI 2.0 či Alpha 7 Gen4 procesor, ale ani Dolby Vision či Dolby Atmos. Samozrejmosťou je podpora hlasových asistentov Amazon Alexa či Google Assistant, cez Apple AirPlay 2 a HomeKit aj Apple Siri. Cena zatiaľ nie je známa, no najmenší model by mal začínať pod sumou 1 000 €.

LG B1

V predaji však bude aj séria LG B1, ktorá ponúkne 55″ (139 cm), 65″ (165 cm) a 77″ (195 cm) modely s 100 Hz OLED 4K Ultra HD displejmi. To má byť hlavný rozdiel (okrem mierne odlišného dizajnu) od série A1.

Zdroj | LG
Zdroj