Reklama

LG Optimus Pad: ubral na rozmeroch a pridal na výkone

Marek Šimunek

Aj tohtoročná medzinárodná výstava CES 2012 priniesla množstvo noviniek, ktoré potešia nás nadšencov moderných technológii. Jednou z nich je aj inovovaný tablet od kórejskej spoločnosti LG s označením Optimus Pad LTE, ktorý okrem podpory moderných rýchlych sietí LTE ubral na rozmeroch, čo to aj na váhe a na druhej strane získal oproti svojmu minuloročnému predchodcovi na výkone.

LG Optimus Pad LTE

Aj napriek tomu, že nová technológia LTE sa u nás ešte bežne nepoužíva, istotne vám neunikli informácie o tom, že náš modrý ale aj oranžový operátor už testujú prevádzku tejto modernej siete. Možno už čoskoro budeme môcť LTE smartfóny a tablety využívať aj u nás doma. Presne z tohto dôvodu by nás mohol zaujímať aj inovovaný Android tablet od LG, ktorý je nástupcom už začiatkom minulého roku predstaveného LG Optimus Pad. Aj napriek tomu, že nový LG Optimus Pad LTE sa bude spočiatku predávať v Južnej Kórei je možné predpokladať, že sa minimálne jeho upravená verzia objaví aj na ostatných trhoch. Má totižto čo ponúknuť. Uhlopriečka displeja ostala zachovaná a tak sa budúci majitelia môžu tešiť na 8,9“ IPS True HD displej s rozlíšením 1 280 x 720 bodov. Miernym sklamaním je použitie predposledného operačného systému Google Android 3.2 Honeycomb aj napriek prísľubu čoskorej aktualizácie na najnovšiu verziu.

LG Optimus Pad LTE

Vynikajúci výkon by mal novému kórejskému tabletu ponúkať dvojjadrový procesor Qualcomm s taktom 1,5 GHz. Priestor pre vaše multimédia ponúkne integrovaná pamäť s kapacitou 32 GB, ktorú budete môcť navyše o rovnakú hodnotu rozšíriť pomocou pamäťových kariet microSD. Zariadenie s rozmermi 245 x 151 x 9 mm má hmotnosť priemerných 597 gramov, takže ho pri dlhšom držaní budete istotne cítiť aj napriek jej miernemu zníženiu oproti predchádzajúcemu modelu. Kvalitné videá s možnosťou prehrávania FullHD videí si bez problémov užijete aj na vašej domácej HDTV vďaka integrácii HDMI konektoru, ktorý je navyše doplnený technológiami ako Wi-Fi, Bluetooth, GPS, DLNA a samozrejme nechýba podpora rýchlych sietí. Pre uskutočnenie videokonferencií istotne príde vhod predná kamera s rozlíšením 2 Mpx a fotografie vyhotovíte pomocou tej zadnej s maximálnym rozlíšením 8 Mpx a možnosťou natáčania FullHD videí. Výdrž na jedno nabitie integrovanej batérie s kapacitou 6 800 mAh nie je známa, rovnako ako nie je známa ani predajná cena a to či sa Optimus Pad LTE dostane aj na európske trhy.

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.