Reklama

LG Optimus Me: QVGA Android za facku

Dominik Fúsek

Modelový rad Optimus sa pre juhokórejského výrobcu stal symbolom znovuzrodenia. Výrobca vďaka vydareným modelom ako GT 540 (LG Optimus: elegantný Android smartfón pre začiatočníkov) či Optimus One (LG Optimus One a Optimus Chic: dva nové mid-endy s Androidom) zažíva veľké úspechy. V poslednej dobe sme sa dočkali dvoch výkonných high-endov, prišiel teda čas na jednoduchší a najmä lacnejší model. Taký je Optimus Me.

LG Optimus Me

Výstava MWC 2011 sa blíži a po Samsungu (Samsung Galaxy Ace: Galaxy S pre všetkých!) sme sa dočkali ďalšieho „predkrmu“. LG Optimus Me, alebo P350, sa po uvedení na trh zaradí nikam pod bestseller Optimus One. Hoci cenu výrobca ešte neprezradil, tá môže klesnúť hlboko pod hranicu 200 €. A čo za túto sumu dostanete? V prvom rade operačný systém Android vo verzii 2.2. Dotykový displej žiaľ nepoteší nižším rozlíšením 320 x 240 bodov, dĺžka jeho uhlopriečky je 2,8 palca. Pod ním sa nachádza kompletná štvorica senzorových tlačidiel, a prekvapivo aj hovorové.

LG Optimus Me

Zaujímavosťou modelu Optimus Me budú vymeniteľné farebné kryty, čím výrobca bojuje aj o priazeň mladých. V zadnej stene je umiestnený 3 Mpx fotoaparát bez blesku, prítomnosť automatického zaostrovania nie je známa. Na čo sa však môžeme spoľahnúť, je výborná konektivita vrátane HSDPA (7,2 Mbps), Wi-Fi, Bluetooth a GPS. Dobrým zvykom sa pre LG stalo aj používanie silných batérií, do malého tela Optimus Me sa zmestil 1 280 mAh akumulátor. Cenu a ostatné parametre sa pravdepodobne dozvieme až na MWC budúci mesiac.

LG Optimus Me

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.