Reklama

LG Optimus Black: jasný displej v tenkom tele

Dominik Fúsek

Spoločnosti LG sa konečne začína dariť. Po úspešnom modeli GT 540 Optimus prišiel ešte úspešnejší Optimus One (LG Optimus One a Optimus Chic: dva nové mid-endy s Androidom) a slovo „optimus“ sa stalo synonymom pre výborné smartfóny od LG. Dočkali sme sa dokonca aj prevratného high-endu (LG Optimus 2X: Dual Core v smartfóne je tu!), LG to však nestačí. Na výstave CES 2011 predstavil ďalší smartfón s veľkým potenciálom, ktorý obdaril novým displejom a tenučkým telom.

LG Optimus Black

LG svoj nový smartfón, predtým známy ako LG B, prezentuje ako najtenší a najjasnejší (čo sa displeja týka) smartfón. Bohužiaľ pre LG, prvenstvo v najnižšej hrúbke mu už po pár hodinách vzal Sony Ericsson Xperia arc, hoci len o pár desatín milimetra. Vysoký jas displeja ale našťastie zostal. Ten je zabezpečený novým typom zobrazovača, tzv. NOVA (typ IPS LCD), ktorý je nielen jasnejší a tým pádom aj lepšie čitateľný na priamom slnku, ale aj úspornejší. Rečou čísel, dosahuje jas na úrovni 700 nitov oproti 500 nitom iPhonu 4. Úspornejší je o polovicu oproti LCD displejom (za bežných podmienok) a rovnako aj oproti AMOLED, aspoň pri zobrazovaní bielej farby. Tá sa však pri prehliadaní webu vyskytuje často a tento argument tým naberá na váhe.

LG Optimus Black

Displej používa na 4-palcovej uhlopriečke rozlíšenie 480 x 800 bodov, technológii multitouch snáď ani netreba hovoriť. Cez jasný NOVA displej sa pozeráte na prostredie Androidu 2.2, vylepšeného nadstavbou Optimus UI 2.0. Výrobca už prisľúbil update na verziu 2.3 Gingerbread. Na rozdiel od modelu Optimus 2X je Optimus Black poháňaný jednojadrovým procesorom OMAP 3630 od Texas Instruments, taktovaným na 1 GHz. Do tenkého a ľahkého (len 109 g) tela sa našťastie zmestila 1 500 mAh batéria, ktorá by v spolupráci s NOVA displejom mala vydržať dlhšie než konkurencia. Predaj novinky štartuje celosvetovo niekedy v prvej polovici tohto roka, cena zatiaľ zverejnená nebola.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.