Reklama

LG Optimus Big: Prichádza veľká osobnosť!

Drahomír Piok

Spoločnosť LG, ktorá sa minulý rok výrazne vôbec nezapájala do predaja high-end smartfónov, sa postupne stáva ,,ťahúňom“ tejto kategórie. Včera v Južnej Kórei uviedla cez tamojších operátorov svoj druhý dvojjadrový mobil. A to stále nie je všetko, novinka disponuje, oproti LG Optimusu 2X, vylepšeným novým NOVA displejom z dielní LG.

LG Optimus Big

Jasný NOVA displej

V poradí už druhé dvojjadrové LG nepoteší majiteľov novučkého Optimusu 2X. Totiž nová vlajková loď je väčšia, výkonnejšia a s jasnejším displejom. LG bude mať tento rok veľmi zaujímavý, keďže sa ešte stále čaká na napríklad LG Optimus 3D alebo LG  Optimus Pad. Ale späť k novinke. Použitý NOVA displej je v základe známy IPS displej, ktorý používa napríklad iPhone 4, no vývojári od LG vylepšili jeho technológiu. Displej tým šetrí úžasné množstvo energie, napríklad pri zobrazovaní čiernej má displej spotrebu 0 wattov! Na druhú stranu jeho špecifikácie hovoria o ňom ako o najjasnejšom displeji. Pre porovnanie IPS u iPhone 4 má jas 500 nitov a NOVA displej dosahuje až 700 nitov. Skritizovať musím už len rozlíšenie, ktoré, bohužiaľ, ostalo na nezmenených 480 x 800 bodov. Uhlopriečka dosahuje rozmerných 4,3“. Pohonom pre nový LG Big je 1,2 GHz a samozrejme dvojjadrový procesor. Úložný priestor narástol na kapacitu 16 GB a rozšíriť ho budeme môcť microSD kartami do kapacity 32 GB.

LG Optimus Big

LG Big nenecháva nič náhode

Operačný systém je ako u LG Optimus 2X, tiež Android 2.2 Froyo. Škoda staršieho systému, no onedlho by sa mali tieto novinky dočkať aktualizácie na novší Android 2.3. Fotoaparát má rozlíšenie 5 Mpx a dokáže zachytávať Full HD video (1080p). Fotoaparát disponuje len jednou diódou, pritom mohli byť pohodlne použité dve namiesto nápisu použitého “5M“. Pre videohovory je prítomná aj menej využívaná predná kamera. S dátami pracuje skutočne vo veľkom. Rozumie si s HSDPA, HSUPA, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 3.0 s A2DP a EDR. Internet môžeme ďalej zdieľať cez Wi-Fi hotspot. Prenášať Full HD videá, fotografie alebo hudbu na veľkú domácu obrazovku alebo do PC môžeme vďaka vstaveného DLNA. Telefón podporuje asistované GPS, má miniHDMI port a štandardný 3,5 mm audio konektor. Tenký je iba 10,1 mm, no na Samsung Galaxy S II s 8,5 mm to nestačí. Baterka s 1500 mAh je síce slabšia ako u SGS II, no tu môže byť výdrž vďaka novému displeju oveľa vyššia. Váha telefónu je príjemných 151 gramov a cenou za tento fakt je, že celý ho donete buď v bielom, alebo čiernom plaste. Telefón sa začal predávať v domovskej Južnej Kórei a nie je pochýb o tom, aby nanajvýš o pár mesiacov dorazil aj na Slovensko.

 

LG Optimus Big

Vlastnosti produktu

  • NOVA displej, Full HD video, výkonný procesor
  • Celoplastová konštrukcia
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.