Reklama

LG Optimus 7: Po dlhej dobe high-end z Južnej Kórei?

Drahomír Piok

Hneď v úvode, aby som nezavádzal, LG konečne vypĺňa medzeru vo svojom portfóliu. Sú ňou práve higd-end telefóny. Novinka z Južnej Kórei sa určite nestratí, má všetko, čo potrebuje dobre vybavený smartphone. Najlepším lákadlom je určite novo-predstavený operačný systém Windows Phone 7.

LG Optimus 7

Má úhľadný a čistý dizajn s elegantnými prvkami hliníka na zadnej strane. Pre bezproblémový chod systému je použitý procesor 1 GHz Qualcomm Snapdragon, bližšie informácie o pamätiach RAM a ROM nie sú známe. Čo vieme je, že bude mať 16 GB vnútorného úložného priestoru. Rozšírenie o microSD karty sa nekoná kvôli nekompatibilite s WP7. 3,8“ LCD displej je dotykový, využíva kapacitnú technológiu a jeho rozlíšenie je WVGA (840 x 480 b.). Živé farby a čitateľnosť displeja majú byť podľa výrobcu výborné. Na zachytávanie spomienok má novinka 5 Mpx fotoaparát s LED bleskom, ktorý je schopný natáčať aj HD videá (1 280 x 720 pixelov). Vybavený je funkciou Inteligent Shot, obdoba auto módu a Panoramatic Mode, ktorý zachytáva 360° zábery. Pokiaľ chcete dať vášmu HD videu filmový nádych, môžete ho natočiť v pomere strán 16:9. Taktiež obsahuje akcelerometer, senzor snímajúci okolité osvetlenie a Bluetooth 2.1, ktorý nebude mať veľké opodstatnenie kvôli nemožnosti sním zasielať súbory.

LG Optimus 7

Samozrejme, ako každý iný dobrý smartphone obsahuje GPS navigáciu s podporou A-GPS a digitálnym kompasom, vďaka ktorým si môžete naplno vychutnať funkciu ScanSearch (rozšírenú realitu). Cez fotoaparát dopĺňa aplikácia snímaný obraz o údaje, kde sa dá najbližšie najesť, nakúpiť alebo kde je najbližší bankomat a podobne. Za zmienku určite stojí aj podpora technológie DLNA, vďaka ktorej budete môcť zdieľať multimediálny obsah s napríklad vašou TV. Hlasovým ovládaním pohodlne napíšete e-mail, status na Facebooku alebo Twitteri. Všetko to krásne znie, ale funguje to iba v anglickom jazyku. Batéria má kapacitu o niečo vyššiu ako konkurenčné telefóny, a to 1 500 mAh. Pri rozmeroch 125 x 59,8 x 11,5 mm nevybočuje z radu a zmestí sa do každého vrecka. Okrem modelu Optimus 7 vyšiel výrobca aj s verziou s vysúvacou QWERTY klávesnicou – LG Optimus Q7. V predaji budú dostupné od 21. októbra za bližšie neuvedenú cenu.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.