Reklama

LG Optimus 3D: Prvý 3D smartfón, ktorého sa dočkáme aj u nás!

Dominik Fúsek

Hneď na začiatku treba podotknúť, že LG Optimus 3D nie je prvým 3D smartfónom na svete. Keďže sa ale mobily od Sharpu (Sharp Galapagos 003SH a 005SH: 3D displej je už aj v mobiloch!) ani ich brandovaná verzia (Disney DM009SH: rozprávkový smartfón s rozprávkovou výbavou) do našich končín ani zďaleka nechystajú, Optimus 3D sa pre nás stáva jedinečným. Implementácia 3D displeja a fotoaparátov však nie je jediným lákadlom. Oproti doterajšej vlajkovej lodi kórejského výrobcu (LG Optimus 2X: Dual Core v smartfóne je tu!) sme sa dočkali aj výkonnejšieho procesora.

LG Optimus 3D

 

LG Optimus 3D sa s 4,3-palcovou uhlopriečkou displeja radí medzi najväčšie smartfóny. Jeho najväčším tromfom je, že ako jeden z prvých mobilov na svete ponúka vďaka dvojici zobrazovacích vrstiev priestorové zážitky. Displej je samozrejme dotykový a ponúka WVGA rozlíšenie. V oblasti 3D je najväčším problémom nedostatok obsahu, na to má ale výrobca pomerne uspokojivú odpoveď. 3D si užijete okrem galérie v budúcnosti aj v hrách. Napriek tomu bude najspoľahlivejší zdroj vo vašich rukách – vlastné 3D video a snímky. Trojrozmerné video zaznamenáva LG v 720p rozlíšení (2D až vo Full HD), snímky zhotovuje v 5 Mpx rozlíšení, pričom si za tmy pomôže LED bleskom.

LG Optimus 3D

3D obsah je obrovskou záťažou pre procesor a grafiku, novinka je však dobre pripravená. Oproti modelu Optimus 2X výrobca siahol po výkonnejšom procesore, dvojjadrovom OMAP4430 od Texas Instruments (1 GHz, GPU PowerVR SGX540). Otázka je, ako obstojí v porovnaní s konkurenčným Samsungom (Samsung Galaxy S II: Zatiaľ najvybavenejší smartfón súčasnosti!). Čo sa týka operačného systému, LG vsadil na istú kartu – Android 2.2, s prisľúbením skorej aktualizácie na 2.3. Z ostatných parametrov novinky zaujme HDMI výstup, HSPA dáta či 1 500 mAh batéria. K nám by sa novinka mala dostať v druhom štvrťroku, cena zatiaľ nie je známa.

LG Optimus 3D

Náklady na cestu a pobyt redaktora na výstave MWC 2011 v Barcelone hradí Slovak Telekom. Ďakujeme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.