Reklama

LG Optimus 2X: Dual Core v smartfóne je tu!

Marek Šimunek

Už v máji sme vás informovali o prvej lastovičke Android tabletu postaveného na novej platforme nVidia Tegra 2, ktorá by okrem iného mala priniesť citeľný nárast výkonu aj medzi našich mobilných miláčikov. Tesne pred vianocami sa sľuby stali realitou a spoločnosť LG predstavila svoj prvý Android smartfón s dvojjadrovým procesorom.

LG Optimus 2X

Po predstavení nového smartfónu LG sa rozžiarili oči mnohým milovníkom supervýkonných smartfónov. Však už v dnešnej dobe znamená kombinácia výkonného 1 GHz procesora a grafického čipu dostatok výkonu pre hry, ktoré sa smelo porovnávajú s hrami určenými pre herné konzoly. LG však ide ďalej a do svojho nového počinu integrovalo dvojjadrový procesor s taktom 1 GHz postavený na novej platforme nVidia Tegra 2, ktorý poskytne skutočne dostatok výkonu aj pre tých najnáročnejších užívateľov. Ak sa pýtate k čomu všetkému je dobrý takýto brutálny výkon? Vedzte, že si ho užijete v podpore Full HD videa, ktoré si bez problémov pozriete aj na vašom domácom kine vďaka podpore TV-out cez HDMI konektor priamo na tele Optimusu 2X.

LG Optimus 2X

A to ešte nie je všetko, Optimus 2X totižto ponúkne krásny 4“ displej s WVGA rozlíšením a tiež dvojicu fotoaparátov, pričom ten hlavný umiestnený na zadnej strane bude mať maximálne rozlíšenie 8 MPx a LED blesk a ten na prednej strane poskytne rozlíšenie 1,3 MPx vhodné pre videotelefonovanie. Takto výkonný smartfón bude potrebovať aj dostatok pamäte a tak priamo v zariadení nájdete integrovanú pamäť o veľkosti 8 GB, ktorú budete môcť pomocou microSD kariet rozšíriť o ďalších 32 GB. Operačným systémom bude Google Android 2.2 Froyo a nám ostáva len dúfať, že nás LG nesklame a kým sa tento supermobil dostane aj na náš trh, bude už dostupný aj update na najnovšiu verziu 2.3 Gingerbread. Otázne je ako zvládlo LG energetickú náročnosť novej platformy Tegra 2, nakoľko v Optimuse 2X nájdeme rovnakú 1 500 mAh batériu akú by ste našli vo väčšine dnešných smartfónov. Necháme sa teda prekvapiť aké budú reálne skúsenosti aj keď na tie vlastné si ešte počkáme, keďže sa Optimus 2X objaví v priebehu Januára na domácom Kórejskom trhu a až následne sa dostane aj do Ázie a Európy.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.