Reklama

LG odhalilo svoj top model televízie

Drahomír Piok

Juhokórejská spoločnosť LG prednedávnom predstavila nové modely televízorov s prvou generáciou technológie Cinema 3D, ktorá používa namiesto aktívnych okuliarov pasívne. Medzi predstavenými kúskami je aj nový vedúci high-end model LG LW980S. Generálny riaditeľ LG hovoril pri odhaľovaní tejto televízie ako o klenote s najmodernejšími technológiami. Je tomu skutočne tak?

LG LW980S

Výrobca LG zatiaľ ako jediný používa pri zobrazovaní 3D obrazu pasívnu technológiu Cinema 3D. Ide o podobný princíp zobrazovania ako je používaný vo veľkých kinosálach. Televízie prešli atestáciou dvoch nezávislých európskych centier a obdŕžali certifikát Flicker-Free. Divák by už pri akýchkoľvek scénach v zapnutom 3D móde nemal vidieť žiadne preblikávanie a ani šmuhy na obraze. Najvyšší model LG LW980S túto funkciu samozrejme ovláda. Dizajn televízie je moderný a zameriava sa na rám, ktorý by mal byť čo najtenší. Použitá obrazovka patrí medzi pokrokové LCD panely s Nano Full LED podsvietením. Frekvencia zobrazovania je 480 Hz, vďaka zakomponovania rozšírenia TruMotion. Rozlíšenie obrazovky je už štandardne Full HD (1 920  x 1 080 bodov), čiže pomer strán je filmových 16:9. Televízor obsahuje konverziu 2D obsahu na 3D, DVB-T či DVB-S tuner alebo skryté stereo reproduktory so subwooferom.

LG LW980S

LW980S používa rozhranie systému Smart TV, a tak má dokonalý prístup na internet, možnosť inštalovania aplikácií, ale aj pripojenie služby Video-on-Demand, ktorá je plná 3D obsahu. Ako ovládač bude dodávaný zaujímavý Magic Motion. Pri prezeraný internetových stránok dokáže fungovať podobne ako ovládač Wii a simulovať klasickú počítačovú myš. K dispozícií bude zaiste množstvo konektorov, medzi ktorými nechýbajú HDMI, USB či funkcia DLNA. Bližšie predstavenie televízora verejnosti sa uskutoční na očakávanej výstave IFA v Berlíne už na konci tohto mesiaca.

LG LW980S

Foto: LG, akihabarannews.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.