Reklama

LG novinky: obor, Android i sociálny pisateľ

Imrich Maťo

Spoločnosť LG svoje novinky predstavila ešte pred otvorením veľtrhu MWC 2010 v Barcelone. Hoci oficiálne sa priamo tohto veľtrhu nezúčastnila, v Barcelone jej zástupcovia nechýbali. Európskej premiéry sa tak dočkali ďalšie mobilné telefóny.

 LG MID

zdroj: engadget.com 

LG GW990 MID

Aj keď hovoriť o modeli LG GW990 MID ako o mobile asi nie je namieste. Každý, kto ho videl, súhlasne o ňom tvrdil, že je skôr tabletom, ako mobilom. LG GW990 je založený na platforme Intel Moorestown a predstavuje novú generáciu výkonných smartfónov. Pri predstavení na výstave CES v Las Vegas bol v GW990-ke použitý operačný systém Moblin 2.1, avšak je otázne, aká bude jeho finálna verzia, keďže práve v Barcelone bola predstavená nová softvérová platforma MeeGo, ktorá je výsledkom spojenia Nokie a Intelu, teda Meama a Moblinu. Počas prezentácie bola použitá GW990-ka vo verzii s HSPA, no výrobca zároveň pripomenul, že je pripravená na implementáciu podpory LTE. Detailné technické parametre LG zatiaľ starostlivo stráži. Známe je, že tento obor dosahuje dĺžku takmer 15 centimetrov a široký je necelých 6,5 centimetra. Na tejto maxi ploche sa týči 4,8” dotykový displej s rozlíšením hodným tabletu, v číselnom vyjadrení 1 024 x 480 bodov. LG GW990 MID by sa na trh mal dostať v druhej polovici roku 2010. Iste sa máme na čo tešiť, tak nech je tu čím skôr.

LG GT540

 LG GT540

O tomto modeli výrobca hovorí, že je mobilným telefónom pre začiatočníkov. Niečo na tom bude, keďže jeho výbava nesiaha do nebotyčných výšin, na čom by sa mala odraziť aj jeho cena. Dušou GT540-ky je Android v upravenom prevedení. Tento elegán, s efektne zaoblenou vrchnou a spodnou stranou, je pripravený poskytnúť užívateľovi rýchle a ľahké pripojenie k sociálnym sieťam ako Facebook, Twitter či Bebo. GT540-ka ponúkne aj rozšírené prispôsobenie, obsahujúce štyri farebné variácie a personalizovateľné témy a widgety. Milovníkov filmov isto poteší podpora DivX a WMV, o nedostatok pamäte sa ale báť nemusíte. 32 GB pamäťovej karty formátu microSDHC možno ani naplno nevyužijete. Alebo áno? Pripojenie do internetu si v GT540 vzala na plecia podpora HSDPA (do 7,2 Mbps) a Wi-Fi, lokálne sa spoľahnete na Bluetooth a microUSB. Samozrejmosťou, keďže máme do činenia s Androidom, je podpora Google služieb, Maps, Search, Gmail, YouTube a Android Market. LG GT540 má byť globálne expedovaný už v priebehu apríla 2010.

LG GT350

 LG GT350

Pamätáte sa ešte na mobil LG KS360? Farebne výrazný s do boku vysúvateľnou QWERTY klávesnicou. To si tínedžerský „pisálkovia“ prišli na svoje a tešiť sa môžu opäť. Pretože práve pre nich je pripravený a v priebehu apríla bude v Európe dostupný nový model LG GT350. Výrazné farebné prevedenie novinky, rovnako, ako u predchodcu, korešponduje s cieľovou skupinou. Keďže je vylepšením KS360-ky a prioritne je určený na textovú komunikáciu, nechýba mu plnohodnotná, štvorriadková QWERTY klávesnica. Na ovládanie však slúži aj trojpalcový plne dotykový WQVGA displej a trojica tlačidiel pod ním. Čo by to dnes bol za mládežnícky mobil, keby mu chýbala integrácia so socálnymi sieťami ako sú Facebook a Twitter. A práve pre rýchly prístup k nim má GT350 vyhradené tlačidlo na klávesnici. Okrem toho klávesnica obsahuje predvolené tlačidlá aj pre push e-mail, internetový prehliadač a instant messaging. LG GT350 má byť dostupný v štyroch farebných kombináciách, a to Aqua Blue, Purple, Light Silver a Black. Ktorú z nich a v akej cene môžeme u nás očakávať sa snáď už čoskoro dozvieme.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.