Reklama

LG má obrovský priehľadný displej s podporou multitouch!

Dominik Fúsek

Kórejského výrobcu LG zrejme nepotešilo, keď ho krajania zo Samsungu predbehli v ďalej oblasti (Samsung začal masovo vyrábať priehľadné displeje). Opäť sa preto pokúsil zaútočiť na neochvejnú pozíciu inovátora a odhryznúť náležitý kus z pomyselného trhového koláča. Spoločnosť predstavila ako odvetu väčší, stále priehľadný displej a pridala aj dotykové ovládanie.

Priehľadný displej LG

Z priehľadných displejov sa stáva zaujímavý biznis. Ako prvý sa samozrejme angažoval Samsung. Jeho displej síce už vo veľkom množstve opúšťa výrobné linky, má však viacero múch. Predovšetkým uhlopriečka len 22 palcov nikoho nenadchne a úplne ideálna nie je ani pri použití ako reklamné médium, čo je poslaním transparentných displejov. Takisto výrobca nepoužil AMOLED technológiu, ktorou sa preslávil, ale len obyčajnú TFT-LCD. Naproti tomu kórejský LG priniesol riešenie neskôr, zato dospelejšie. Uhlopriečka 47 palcov znie oveľa lepšie. Tak veľký panel si vyžaduje aj vyššie rozlíšenie, v tomto prípade výrobca siahol po štandardnom Full HD (1 920 x 1 080).

Oproti Samsungu je výhodu aj technológia IPS, ktorá zabezpečí krajšie farby a širšie pozorovacie uhly, než štandardná TFT-LCD. Čím však LG Samsung porazilo na celej čiare, je integrácia dotykového ovládania. Samozrejmosťou je snímanie viacerých dotykov naraz, teda multitouch. Na prezentácii však displej nereagoval úplne ideálne, čo môže byť len softvérová chyba. Novinka totiž ešte nie je na hromadnú výrobu pripravená, presný dátum nepoznáme. Využitie displeja je pomerne logické – slúžiť bude najmä na propagačné účely v obchodných centrách. Kým sa transparentné technológie dostanú do našich obývačiek, ešte nejaký ten rok potrvá.

Zdroj: oled-display.net

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.