Reklama

LG má dostupnejšiu 118" microLED telku. Stojí však viac ako byt!

Zdroj | LG
Števo Porubský
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Juhokórejské LG predstavilo jeden z najväčších televízorov sveta dostupných aj pre bežných spotrebiteľov. Teda dá sa kúpiť. Stojí však viac ako bežný byt.

Obor s 118 palcami, teda s uhlopriečkou takmer 3 metre, nebude zdobiť akúkoľvek stenu obývačky. Stojí totiž 237 000 EUR! Navyše jeho veľkosť je tak obrovská, že potrebujete mať aj poriadne veľkú stenu.

Obsah pokračuje pod reklamou

LG Magnit má totiž rozmery až 2,6 x 1,4 m. Nový televízor pritom nie je drahý iba kvôli svojej uhlopriečke 118 palcov, ale hlavne kvôli svojej technologickej vyspelosti. Ide totiž od televízor s microLED panelom. Nie je to ani OLED, ani LCD displej. microLED technológia je očakávaným nástupcom oboch spomínaných technológií (LCD aj OLED), keďže v sebe spája obe technológie a z oboch si berie to najlepšie.

Pozrite si

Mini LED TV nie je microLED TV, je medzi nimi obrovský rozdiel

Displej je tvorený tisíckami miniatúrnych LED diód, ktoré emitujú svetlo a teda nepotrebujú žiadne LED podsvietenie. Displej má rozlíšenie 3 840 x 2 160 px, teda 4K UHD. Dosahuje však jas na úrovni 2 000 nitov, čo OLED panely nedokážu.

Zdroj | LG

LG Magnit s uhlopriečkou 118 palcov podporuje najnovší procesor LG Alpha 9 Gen6 s umelou inteligenciou, ktorý má vylepšovať obraz i zvuk. O zvuk sa stará 100 W audio systém. Samozrejmosťou je podpora HDR, vrátane HDR10 či HDR10 Pro, ale aj 3D Color Gamut Mapping a Low Latency. Nechýba ani podpora AirPlay 2 či Miracast, Wi-Fi a Bluetooth, ale ani 4 HDMI 2.1 porty, 2 USB porty či Ethernet.

Zdroj | LG

Operačným systémom je známy webOS, už vo verzii 23. Zaujímavé je, že LG k novej telke Magnit odporúča reproduktory Bang & Olufsen Beolab 90 alebo Beolab 50. Predávajú sa však samostatne.

Zdroj | LG

Cena LG Magnit má byť pritom okolo 230 000 €. Bežne v obchode ho ale nenájdete. Je to obor, ktorého si treba objednať priamo v LG. Zaujímavé je, že nejde o najväčšiu a najdrahšiu telku akú kedy LG vyrobilo. Model LG Magnit sa totiž vyrába aj v 136″ verzii a stojí okolo 300 000 €. U nás to najväčšie a najdrahšie od LG čo viete mať je obrovský 97″ OLED LG za necelých 33 000 €, alebo o čosi menší OLED s 83″ uhlopriečkou len za 7 500 €.

Zdroj | LG
Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.