Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG LX9500: High-end Full HD LED 3D telka, tentokrát od LG

LG LX9500: High-end Full HD LED 3D telka, tentokrát od LG
Roman Calík
LG LX9500: High-end Full HD LED 3D telka, tentokrát od LG

Trojdimenzionálne zobrazovanie, to je jednoznačný boom roka 2010. Aj keď sa s touto zábavkou výrobcovia pohrávali už pred rokom, teraz sa predaj panelov schopných plnohodnotne zobrazovať 3D obsah dostáva aj medzi smrteľníkov. Nechýba ani známa kórejská firma LG. Jej najnovším, a musím povedať vizuálne skvelým, počinom je model LX9500. Obstojí v konkurencii?

LG LX9500 1

V 3D odvetví chystá svoje modely každý výrobca. LG sa muselo tiež ukázať. Preto je ich najnovší model oficiálne prvým 3D LCD televízorom s LED podsvietením v portfóliu. Takže aj pri priestorovom obraze ušetríte nejaké to euro za elektrinu a hlavne si užijete poriadny kontrast. Tu je to desať miliónov k jednej. Samozrejme je to trochu marketingová finta a ide o dynamický kontrast. Aj tak bude rozdiel medzi najtmavším a najsvetlejším bodom na obrazovke istotne dostačujúci.

LG LX9500 4

Pre 3D obraz sa musí počítať s obnovovacou frekvenciou obrazu dvojmo – pre každé oko. Nešetrilo sa a pri uvedenej hodnote je cifra 400 MHz, teda 200 MHz pre každé oko výborná. Táto technológia – TrueMotion, nie je jediná. O čo najlepší obraz a zvuk sa starajú ďalšie „slovíčka“ ako Picture Wizard II, Infinite Sound, Clear Voice II či Spot Control. Bezdrôtové pripojenie na internet sa stáva už akousi samozrejmosťou, taktiež pripojenie k domácej sieti DLNA a konektory USB či HDMI 1.4. Aktívne okuliare (k televízoru budú dodávané pravdepodobne dva kusy) sú tiež trochu iné. Nepoužívajú „mincové“ batérie, ale dobíjajú sa cez USB a na jedno nabitie vydržia 40 hodín.

LG LX9500 2

Európa musí počkať

LG LX9500 sa najskôr objaví na kórejskom trhu, no už od mája má byť dostupný aj v Európe. V predaji bude s uhlopriečkou 47 a 55 palcov. Cena zatiaľ nebola oficiálne určená, no podľa agentúry Reuters sa menší model začne predávať za 4,7 milióna kórejských wonov, čo je približne 3 090 €. Trochu viac, než konkurencia, no ide o ozaj plnú výbavu. Dokonca je tu možnosť dokúpiť si špeciálnu webovú kameru so smerovými mikrofónmi a používať na tomto televízore službu Skype.

LG LX9500 3

Príjemným bonusom je, že na LG LX9500 bude veľmi dobrý pohľad aj vo vypnutom stave. LG sa drží svojho „bezrámového“ dizajnu, aj keď je rám široký 16 mm, no s obrazovkou je v rovnakej hĺbke a opticky je naozaj takmer neviditeľný. Celý televízor je hrubý len 22 mm. Ostré nevtieravé línie bez kriviek sa asi začínajú stávať trendom a ani tento najnovší 3D televízor nie je výnimkou. Veď posúďte podľa obrázkov. Postupne sa nám 3D trh rozrastá, hádam budú mať rovnaké tendencie aj filmoví distribútori 3D filmov.