Reklama

LG LX9500: High-end Full HD LED 3D telka, tentokrát od LG

Roman Calík

Trojdimenzionálne zobrazovanie, to je jednoznačný boom roka 2010. Aj keď sa s touto zábavkou výrobcovia pohrávali už pred rokom, teraz sa predaj panelov schopných plnohodnotne zobrazovať 3D obsah dostáva aj medzi smrteľníkov. Nechýba ani známa kórejská firma LG. Jej najnovším, a musím povedať vizuálne skvelým, počinom je model LX9500. Obstojí v konkurencii?

LG LX9500 1

V 3D odvetví chystá svoje modely každý výrobca. LG sa muselo tiež ukázať. Preto je ich najnovší model oficiálne prvým 3D LCD televízorom s LED podsvietením v portfóliu. Takže aj pri priestorovom obraze ušetríte nejaké to euro za elektrinu a hlavne si užijete poriadny kontrast. Tu je to desať miliónov k jednej. Samozrejme je to trochu marketingová finta a ide o dynamický kontrast. Aj tak bude rozdiel medzi najtmavším a najsvetlejším bodom na obrazovke istotne dostačujúci.

LG LX9500 4

Pre 3D obraz sa musí počítať s obnovovacou frekvenciou obrazu dvojmo – pre každé oko. Nešetrilo sa a pri uvedenej hodnote je cifra 400 MHz, teda 200 MHz pre každé oko výborná. Táto technológia – TrueMotion, nie je jediná. O čo najlepší obraz a zvuk sa starajú ďalšie „slovíčka“ ako Picture Wizard II, Infinite Sound, Clear Voice II či Spot Control. Bezdrôtové pripojenie na internet sa stáva už akousi samozrejmosťou, taktiež pripojenie k domácej sieti DLNA a konektory USB či HDMI 1.4. Aktívne okuliare (k televízoru budú dodávané pravdepodobne dva kusy) sú tiež trochu iné. Nepoužívajú „mincové“ batérie, ale dobíjajú sa cez USB a na jedno nabitie vydržia 40 hodín.

LG LX9500 2

Európa musí počkať

LG LX9500 sa najskôr objaví na kórejskom trhu, no už od mája má byť dostupný aj v Európe. V predaji bude s uhlopriečkou 47 a 55 palcov. Cena zatiaľ nebola oficiálne určená, no podľa agentúry Reuters sa menší model začne predávať za 4,7 milióna kórejských wonov, čo je približne 3 090 €. Trochu viac, než konkurencia, no ide o ozaj plnú výbavu. Dokonca je tu možnosť dokúpiť si špeciálnu webovú kameru so smerovými mikrofónmi a používať na tomto televízore službu Skype.

LG LX9500 3

Príjemným bonusom je, že na LG LX9500 bude veľmi dobrý pohľad aj vo vypnutom stave. LG sa drží svojho „bezrámového“ dizajnu, aj keď je rám široký 16 mm, no s obrazovkou je v rovnakej hĺbke a opticky je naozaj takmer neviditeľný. Celý televízor je hrubý len 22 mm. Ostré nevtieravé línie bez kriviek sa asi začínajú stávať trendom a ani tento najnovší 3D televízor nie je výnimkou. Veď posúďte podľa obrázkov. Postupne sa nám 3D trh rozrastá, hádam budú mať rovnaké tendencie aj filmoví distribútori 3D filmov.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.