Reklama

LG L-03C: foťáko-mobil s optickým zoomom a xenónovým bleskom!

Dominik Fúsek

Je potešujúce, že aspoň niektorí výrobcovia fotomobilov sa nenechali zlákať na marketingovú cestu bezhlavého zvyšovania megapixelov, ale radšej vylepšujú ostatné, zato dôležitejšie parametre fotoaparátu. Po Lumix Phone od Panasonicu (Panasonic Lumix Phone: nový kráľ fotomobilov?) sme sa tak dočkali ďalšieho perspektívneho fotomobilu, či skôr kompaktného fotoaparátu s telefónnymi funkciami – modelu L-03C od LG. Ten okrem veľkého 12 Mpx CCD snímača v zadnej stene ponúka aj 3x optický zoom, xenónový blesk, záznam HD videa a bonus navyše – poslúži aj ako mobilný telefón. A nie hocijaký!

LG L-03C

Mobilná divízia spoločnosti LG Electronics sa ocitla za posledný v štvrťrok v rekordnej strate, a to nikoho vo firme nemôže nechať chladným. Dôvod tohto neúspechu je pomerne jednoduchý  – v portfóliu mobilných telefónov LG nemá žiadny high-end, ktorý by konkuroval napríklad Apple iPhonu 4, Samsungu Galaxy S či HTC Desire HD. Táto situácia by sa však onedlho mala aspoň trochu zlepšiť – LG totiž predstavilo veľmi perspektívne zariadenie.

LG L-03C

Model L-03C je skôr kompaktným fotoaparátom než mobilom. V jeho zadnej stene (respektíve prednej, keďže je prvoradý fotoaparát) sa nachádza CCD snímač Pentax 1:3,6-5,5 s rozlíšením 12,1 Mpx. To je síce menej, ako ponúka konkurenčný Sony Ericsson (Sony Ericsson S006: dosiahnutý nový míľnik fotomobilov?!), avšak šošovka LG je podstatne väčšia a kvalitnejšia. Fotoaparát ponúka samozrejme autofókus, navyše trojnásobné optické zväčšenie i toľko žiadaný xenónový blesk. Novinka zaznamenáva aj HD video a umožňuje nastaviť hodnotu ISO až do 3200. Vďaka vstavanému GPS je prítomná aj možnosť geotaggingu.

LG L-03C

Používanie LG L-03C je síce druhoradé, novinka by však mala väčšinu používateľov uspokojiť aj po tejto stránke. Ponúka 3“ dotykový displej s rozlíšením 800 x 480 bodov, navyše aj konektivitu v podobe Wi-Fi, Bluetooth a 3G. Predaj začína v januári v Japonsku, snáď si LG nájde cestu aj na Európsky trh.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.