Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

LG Gram Style - najkrajší sklenený notebook, ktorý si nekúpite

LG Gram Style - najkrajší sklenený notebook, ktorý si nekúpite
Zdroj | LG
Michal Sobek
LG Gram Style - najkrajší sklenený notebook, ktorý si nekúpite
Zdroj | LG
Zdroj | LG

Spoločnosť LG na výstave CES v Las Vegas ukázala nové modely do obľúbeného radu Gram. Nové 14- a 16-palcové verzie Style okrem toho, že sú sklenené a štýlové, poskytujú dostatočný výkon aj prenosnosť v každej situácii.

Kódové označenia nových modelov sú 16Z90RS a 14Z90RS, pričom číslo označuje veľkosť uhlopriečky. Príjemné sú aj nastavené hmotnosti, menší model má 999 gramov a jeho väčší súrodenec len 1,23 kilogramu, pričom oba modely majú zhodnú hrúbku 15,6 mm. Nechýba ani štandard MIL-STD-810H.

Oba modely Gram Style majú elegantný sklenený dizajn, ktorý sa tak často nevidí. Čo sa týka displejov, tak 14-palcová verzia má rozlíšenie 2 880 x 1 800 pixelov a 90-hertzovú obnovovaciu frekvenciu, 16-palcová verzia ponúkne rozlíšenie 3 200 a 2 000 pixelov a 120-hertzovú obnovovaciu frekvenciu.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | LG

V oboch prípadoch ide o kvalitné antireflexné OLED panely disponujúce maximálnym jasom 400 nitov s pomerom strán 16:10. V hornom rámčeku LG nezabudlo na infračervenú Full HD kameru, ktorú môžete využiť na prihlasovanie sa pomocou funkcie Windows Hello.

O výkon sa stará procesor Intel Raptor Lake P-Core 13. generácie spolu s grafickou jednotkou Intel Iris Xe. Nakonfigurovať si bude možné maximálne 32 GB RAM a 1-terabajtový SSD disk. Všetko bude mať pod palcom operačný systém Windows 11.

Chuťovkou je potom haptický touchpad s jemným LED podsvietením. Ten sa rozsvieti, keď sa dotknete danej oblasti. LED diódy zostanú zapnuté niekoľko sekúnd po kliknutí a potom sa vypnú. Na tele sa nachádza aj dvojica 2-wattových reproduktorov s podporou Dolby Atmos, čo je tohtoročná novinka.

Zdroj | LG

Čo sa týka konektorovej výbavy, tak po stranách sa nachádza dvojica Thunderbolt 4 konektorov, jedno USB 3.1 a čítačka na microSD karty. Batéria menšieho modelu má kapacitu 72 Wh a väčšieho zase 80 Wh. Ceny pre nás môžu byť irelevantné, keďže na Slovensku sa notebooky LG oficiálne nepredávajú.

Zdroj