Reklama

LG GM205 Brio: malý-veľký muzikant za facku

Drahomír Piok

LG sa v poslednom čase sústredí práve na tie lacnejšie a jednoduchšie telefóny, ktorým chce dať maximum výbavy. Ak nie ste ochotní utratiť za mobilný telefón vysoké čiastky a radi počúvate hudbu z telefónu kdekoľvek, je to telefón práve pre vás. Má oblé tvary, klasický dizajn, elegantné farebné spracovanie a koncových užívateľov si bude hľadať najme u mladšej vekovej kategórie.

LG GM205 Brio

V malom „obale“ s veľkosťou 106 x 48 x 14,4 mm a hmotnosťou 85 g sa toho veľa skrýva. To najlepšie, čo by ste asi nečakali pri telefóne tejto kategórie sú až 2 reproduktory a dokonca jeden malý basový subwoofer. O hlasnú hudbu sa postará funkcia DSS (Dolby Surround Sound), ktorou nedisponujú ani niektoré terajšie high-end modely. Okrem toho má LG Brio aj vstavaný hlukový senzor, takže reguluje hlasitosť hovoru alebo prehrávanej hudby podľa okolitého ruchu a šumu. Šikovné FM rádio s RDS, pre ktoré obsahuje Brio dokonca aj hardvérové tlačidlo, dovoľuje nahrávanie práve počúvaného rozhlasového vysielania do pamäte. Pre spustenie rádia taktiež nepotrebujete slúchadlá použiť ako anténu. Ďalej už je na tom celkom podobne ako ostatné low-endy. Malý TFT LCD displej zobrazuje 256 tisíc farieb, má veľkosť 2,0“ a rozlíšenie iba 176 x 220 pixlov. Lepšie na tom nie je ani 2 Mpx (1 600 x 1 200 b.) fotoaparát bez AF, ktorý už je v dnešnej podpriemer. Videá QCIF (176 x 144 b.) zachytíte s 15 obrázkami za sekundu. Interná pamäť sa zastavila na hodnote 14 MB, našťastie výrobca dodáva 2 GB microSD kartu.

 

Za málo peňazí veľa muziky!

Prehrávač hudby ale zato umožní reprodukovať hudbu viacerých formátov vrátane MP3, AAC, AAC +, AAC ++, WMA, AMR a MIDI. Videá dokáže prehrať v formátoch H.263 a MP4. Nové LG samozrejme má ako správny hudobný telefón 3,5 mm audio konektor. Takže si môžete dodávané slúchadlá v „neuveriteľnej“ kvalite vymeniť za vlastné. Na dáta v sieťach 3G treba zabudnúť k dispozícií máme GPRS a EGDE 10 triedy (236,8 kbps). Internet si pozriete cez webový prehliadač s WAP 2.0 na xHTML stránkach. Posielať súbory umožňuje cez Bluetooth 2.0, pre komunikáciu s PC slúži bohužial LG konektor. Skrátiť čas pôjde aj pomocou troch JAVA hier, napríklad Sudoku alebo Puzzle. Poháňa ho 900 mAh batéria, ktorá vydrží 3 hodiny hovoru alebo 300 hodín v pohotovostnom režime. Dostanete ho v troch farebných kombináciách: oranžovej, červenej alebo čiernej. Doporučená cena určená pre slovenský trh nie je vôbec vysoká a je primeraná svojej výbave. Hudobne nadaný LG GM205 Brio vyjde na príjemných 73 €.

LG GM205 Brio

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.