Reklama

LG GD880 Mini: najmenší a najtenší dotykový mobil

Imrich Maťo

Spoločnosť LG krátko pred otvorením brán veľtrhu MWC 2010 v Barcelone ukázala svetu zariadenie, ktoré hrdo prezentuje ako najmenší a najtenší plne dotykový mobilný telefón súčasnosti. 

LG GD880 Mini

LG síce zatiaľ nezverejnila oficiálne technické parametre nového modelu LG GD880 Mini, no podľa dostupných informácií by pri rozmeroch 102 x 47,6 x 10,6 mm bol LG Mini naozaj momentálne najmenším a najkompaktnejším plne dotykovým mobilom, ako ho LG prezentuje. Vďaka svojmu tenkému a kompaktnému telu, vyrobenému z najkvalitnejších materiálov, ho určite ľahko zmestíte do vrecka košele alebo malej kabelky. Textúrované kovové prvky na bokoch GD880 ke pridávajú na decentnosti, a pritom neutrpí jeho celková jednoduchosť. Prednej strane dominuje veľký, 3,2” displej s pomerom strán 16:9, siahajúci až k okraju telefónu.

LG GD880 Mini ponúka sociálne siete

LG GD880 Mini má, okrem základných funkcií, ponúknuť aj rýchle prezeranie internetu a rýchly push e mail, a to vďaka podpore HSDPA do 7,2 Mbps a prítomnému Wi-Fi modulu. LG Mini chce byť aj sociálne ladeným mobilom, čo mu má umožniť predinštalované Social Network Connect, umožňujúce online pripojenie k sociálnym sieťam, napr. Facebook a Twitter. Automatické aktualizácie vašich priateľov a členov rodiny máte okamžite prístupné na domovskej obrazovke a tak isto pri každom kontakte v adresári. 

LG GD880 Mini LG GD880 Mini

LG Mini dáva o sebe vedieť aj 5 Mpx fotoaparátom s množstvom pokročilých funkcií, napríklad detekciou tváre, či možnosťou jednoduchého odosielania fotografií a videí na web. Aj hudobný fajnšmekri si prídu na svoje, v štichu vás nenechá ani hudobný prehrávač, ani FM rádio. Navyše, LG Mini je prvým mobilom vybaveným funkciou Dolby Mobile s 5.1-kanálovým surround zvukom. Prítomný je aj 3,5 mm audio konektor. S LG Mini si nemusíte odriecť ani obľúbené filmy. K tomu, aby ste sa nestratili a mali prehľad o svojej polohe vám pomôže GPS. Lokálnu konektivitu zabezpečí Bluetooth i microUSB. Slot microSD pamäťovej karty prezrádza, že sa nemusíte báť ani o dostatok pamäte pre svoje súbory. LG GD880 Mini sa má do Európy dostať v priebehu marca tohto roku. Cena však zatiaľ nebola stanovená.

LG Mini na MWC 2010 v stánku Dolby Laboratories
LG GD880 Mini na MWC 2010 v stánku Dolby Laboratories.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.