Reklama

LG G2 ponúkne 2,2 GHz procesor, 13 Mpx foťák a 5,2” Full HD displej!

Števo Porubský

LG práve skončilo predstavenie svojej novej vlajkovej lode. Novinka vypúšťa z názvu Optimus a tak ju koncom roka nájdete na trhu len pod označením LG G2. Nový model je samozrejme najvybavenejším smartfónom výrobcu, no keď sa lepšie pozriete na parametre, tak je najvybavenejším smartfónom sveta!

 

LG asi vedelo, prečo s vlajkovou loďou tak dlho čaká. HTC One, Samsung GALAXY S4, Sony Xperia Z či Huawei Ascend P6 sa doslova môžu schovať do kúta. LG G2 s rozmermi 138,5 x 70,9 x 8,9 mm a hmotnosťou 143 gramov v sebe ukrýva beštiu s názvom Snapdragon 800, štvoricou jadier a taktom až 2,26 GHz! K rýchlemu chodu mu pomáha aj grafický čip Adreno 330 a 2 GB pamäte RAM. Pamäť s kapacitou 16 alebo 32 GB však nebude možné rozšíriť pomocou microSD kariet! Samozrejmosťou je však plná dátová podpora vrátane HSPA+ a LTE sietí, Wi-Fi, Bluetooth 4.0, NFC či GPS/GLONASS.

 LG G2

Špičkový hardvér dopĺňa až 5,2-palcový Full HD (1 080 x 1 920 px, 423 PPI) IPS displej s minimalistickým rámikom okolo. Práve preto si výrobca mohol dovoliť pridať 0,2 palca, pričom rozmery sú prakticky rovnaké, ako pri spomínaných konkurenčných modeloch. Vďaka za to použitiu dvoch zberníc dotykovej vrstvy (bežne je používaná jedna). Nad displejom je mimochodom 2,1 Mpx webkamera s Full HD videom. Využitím šikovnejších riešení LG dokázalo natlačiť do pomerne malého tela aj 3 000 mAh batériu. Ak si spomínate na šikovný obal pre Samsung GALAXY S4 s malým okienkom na základné info, tak vedzte, že aj G2-ka bude mať taký. Podobný.

 LG G2

Na zadnej strane sú dve dôležité veci – 13 Mpx fotoaparát s optickou stabilizáciou (!), Full HD videom a množstvom softvérových doplnkov. Pod šošovkou fotoaparátu je zaujímavé hardvérové tlačidlo ON/OFF, ktoré je zároveň aj ovládačom hlasitosti. Jeho dlhým podržaním zapnete aplikáciu QuickMemo pre rýchle poznámky. Každopádne divné umiestnenie, no na druhej strane konečne niečo iné. Zaujímavo znie aj informácia o možnosti prehrávania zvuku v až 24 bit/192 kHz kvalite. Už len mať tak kvalitné nahrávky. Operačným systémom je samozrejme Android, no nie vo verzii 4.3, ale 4.2.2 s rôznymi vychytávkami ako napríklad Guest mód, Answer Me, Plug & Pop, Text Link, QuickRemote, Slide Aside… O cene a dostupnosti na našom trhu nepadla ani zmienka. Dostupný by však mal byť v čiernej alebo bielej verzii.

Pozrite si tlačovku LG priamo z New Yorku (začína približne 1:23:00)

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.