Reklama

LG G Watch R na prvý pohľad vyzerajú ako úplne bežné hodinky, pravda je však iná

Marek Šimunek

Nové hodinky LG G Wear sa viac ako na inteligentné nositeľné zariadenie podobajú na úplne bežné elegantné hodinky. Svojim okrúhlym displejom sa však ponášajú na dlho očakávané hodinky Moto 360. Pre zobrazovanie údajov je k dispozícii 1,3“ P-OLED displej s rozlíšením 320 x 320 pixlov, ktorý je vyrobený z plastu. Podľa LG sa však nemusíte ničoho báť. Displej by mal byť dokonale čitateľný zo všetkých uhlov a aj na priamom slnku. LG v prípade hodiniek G Watch R vsadilo aj na veľmi dobré materiály. Displej je totiž vsadený do rámu z nerezovej ocele a vymeniteľný náramok je vyrobený z teľacej kože.

LG G Watch R

Hodinky samozrejme ponúkajú odolnosť voči prachu a vo vode o hĺbke jeden meter ich môžete mať 30 minút (IP67). O pohon systému Android Wear sa v prípade G Wear R bude starať procesor Qualcomm Snapdragon 400 s taktom 1,2 GHz, ktorý bude mať k dispozícii 512 MB operačnej pamäte. Úložisko má kapacitu 4 GB. V hodinkách nájdete aj integrovanú batériu s kapacitou 410 mAh. To akú výdrž môžeme v tomto prípade očakávať LG neoznámilo.

LG G Watch R

Hodinky však nebudú len doplnkom pre IT nadšencov, ale aj partnerom pre športovcov. Nájdete v nich totiž množstvo senzorov, vďaka ktorým umožnia LG G Wear R sledovanie dennej a nočnej aktivity, ako aj vaše športové výkony. Nechýba ani snímač srdcového tepu. LG G Watch R uvidíme na výstave IFA 2014, ktorá sa začne už budúci týždeň. Do predaja by sa nové hodinky mali dostať v čiernej farbe a v poslednom štvrťroku 2014 za zatiaľ neznámu cenu.

Foto: LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.