Reklama

LG G-Slate: nový kráľ tabletov má aj 3D!

Dominik Fúsek

O tablete LG G-Slate, respektíve jeho brandovanej verzii pre americký T-Mobile, sa hovorilo už na výstave CES 2011. Okrem prítomnosti operačného systému Android v tabletovej verzii Honeycomb sme ale o novinke prakticky nič nevedeli. So všetkými dohadmi je ale koniec, americký operátor zverejnil kompletné špecifikácie tohto nového kráľa tabletov. A že si svoju korunu zaslúži – veď 3D displej a záznam trojrozmerného 1080p videa sme na takomto zariadení ešte nevideli.

LG G-Slate

Ešte pred oficiálnym predstavením nového Androidu Googlom (Google prináša včelí plást a nový Market) stihol americký operátor T-Mobile zverejniť parametre prvého Android tabletu od LG. Novinka má namierené poriadne vysoko a hravo poráža aj ospevovanú Motorolu XOOM (Motorola XOOM: Najlepší Android tablet?), minimálne papierovo. LG G-Slate je prvým 3D tabletom, ktorého sa dočkáme možno aj u nás. Jeho hlavným prvkom je 8,9-palcový 3D HD displej, žiaľ na trojrozmerné zážitky budete potrebovať okuliare. V okolí displeja nenájdeme žiadne fyzické tlačidlá, keďže sú integrované do spodnej lišty systému. V zadnej stene nachádzame asi najväčšie lákadlo – dvojicu stereoskopických kamier, schopných vytvárať trojrozmerné video vo Full HD rozlíšení! Jedna z nich zároveň funguje aj ako 5 Mpx fotoaparát, ktorému napomáha dvojica LED diód. Napríklad aj na videohovory v Gtalku poslúži predná 2 Mpx webkamera.

LG G-Slate

Vďaka HDMI výstupu si budete môcť trojrozmerné zábery prezerať aj na väčších obrazovkách. Rýchly beh systému zabezpečuje dvojjadrový procesor NVIDIA Tegra 2, taktovaný na 1 GHz. Naopak, o rýchle dáta sa postará HSPA+ modul, to je však dobrá správa skôr pre zákazníkov v USA ako pre nás. Novinka vám poskytne aj veľkorysý priestor pre vaše dáta, konkrétne 32 GB. Predaj LG G-Slate sa začne v marci v USA prostredníctvom spomínaného operátora, či sa nebrandovanej verzie dočkáme aj u nás, zatiaľ nie je známe.

LG G-Slate

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.