Reklama

LG G Pro 2 prinesie top-end výbavu a Ultra HD video v 5,9 palcoch

Dominik Fúsek

Budúci týždeň by sme sa z dielne LG mali dočkať nástupcu vlajkovej lode smartfónov, t. j. následníka výhodného modelu G2. Zatiaľ nám však výrobca naservíroval nástupcu svojho phabletu Optimus G Pro.

LG G Pro 2

Novinka menom LG G Pro 2 nesie špičkovú výbavu. V zásade vychádza z výborne vybavenej G-dvojky, viacero parametrov však vylepšuje. Stále vrcholový procesor Snapdragon 800 spolupracuje s až 3 GB RAM, 16 alebo 32 GB pamäť je rozšíriteľná. Fotoaparát má rozlíšenie 13 Mpx, výrobca ho však obohatil o záznam Ultra HD (4K) videa. Kto UHD telku neplánuje v dohľadnej dobe kupovať, toho poteší záznam plynulého 60 FPS Full HD videa alebo rovno 120 FPS HD (720p). Inak je výbava plná a na špičkovej úrovni, nechýba LTE konektivita.

LG G Pro 2

Najväčším rozdielom je samozrejme uhlopriečka displeja, ktorá narástla na 5,9“. True HD IPS technológia zostáva, Full HD rozlíšenie v tomto prípade znamená jemnosť stále zbytočne vysokých 373 PPI. Android v najnovšej verzii 4.4.2 je doplnený rozsiahlou nadstavbou výrobcu. Novinkou je vylepšený bezpečnostný systém Knock – klopanie po displeji bude fungovať ako unikátne bezpečnostné heslo. Škoda len jednej veci, a to batérie – oproti G-dvojke narástla iba o 200 mAh. Kapacita 3 200 mAh je pri takomto obrovi prinajlepšom priemerná. Údaje o cene a dostupnosti by sme sa mali dozvedieť na výstave MWC 2014 už budúci týždeň.

LG G Pro 2

Zdroj a foto: Geeky Gadgets, GSM Arena, LG

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.