Reklama

LG E2290V: Najtenší monitor na svete!

Marek Šimunek

Na preteky vo veľkosti televízorov a monitorov sme si už zvykli, čo však preteky v dosiahnutí čo najmenšej hrúbky? Medzi monitormi si svoje prvenstvo v súčasnosti zaslúži nový monitor LG E2290V s uhlopriečkou síce priemerných 21,5“ ale na druhej strane s rekordnou hrúbkou len 7,2 mm.

LG E2290V monitor

Nový monitor LG E2290V je vyhotovený v elegantnom čiernom dizajne, ktorý je doplnený kovovým stojanom. Jeho parametre sa až tak nevymykajú priemeru a tak môžeme očakávať uhlopriečku 21,5“, poskytujúcu Full HD rozlíšenie 1 920 x 1 080 bodov. To čo robí tento LCD monitor s LED podsvietením výnimočným je však jeho hrúbka. Preto aby mohol byť najnovší monitor z dielne LG označovaný ako najtenší na svete, nesmela jeho hrúbka prekročiť rekordných 7,2 mm. To je už hodnota, pri ktorej sa väčšina užívateľov bude báť, aby svoj monitor nezlomila.

LG E2290V monitor

Zameraniu monitora LG E2290V na skupinu užívateľov neustále sledujúcich filmy alebo hrajúcich hry svedčí aj veľmi nízka odozva, ktorá činí len 2 ms a vynikajúca hodnota dynamického kontrastu 10 000 000:1. Pripojenie širokej škály zariadení zabezpečí kombinácia D-Sub, DVI-D a HDMI portov. Súčasťou tejto novinky je aj dodávaný softvér LG Image Booster, ktorý zlepšuje kvalitu obrazu streamovaného zo serverov ako YouTube a podobne. Vaše náklady na energiu model E2290V zníži vďaka novej šetrnej technológii LG Super LED, ktorá mu zabezpečuje až o 40% nižšiu spotrebu oproti tradičným CCFL monitorom. Najnovší model monitoru E2290V by sa mal objaviť v juhovýchodnej Ázii ešte pred koncom roka, za predpokladanú cenu na hranici 328 €. To či sa tento supertenký monitor objaví aj u nás zatiaľ známe nie je.

Fotky: www.flatpanelshd.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.