Reklama

LG E-Note H1000B: Kórejský Windows 7 tablet

Marek Šimunek

Tablety sa stávajú fenoménom dnešnej doby a takmer každý týždeň sa dočkáme nového zariadenia tohto druhu. Z koláča sľubujúceho vyššie zisky si chce ukrojiť svoju časť aj LG, ktoré predstavilo svoj nový počin E-Note H1000B. Márne by ste v ňom hľadali v súčasnosti tak obľúbený Android, tablet od LG totižto stavil karty na operačný systém od Microsoftu.

LG E-Note H1000B

Nový tablet od LG sa skrýva za pomerne zložitý názov LG E-Note H1000B a bude disponovať vynikajúcim kapacitným LED displejom s uhlopriečkou 10,1“ a v tejto triede nevídaným rozlíšením 1 366 x 768 bodov. Plnohodnotné zobrazenie internetových stránok tak nebude pre tablet od LG nijakým problémom. Pomerne dostatočný výkon by mal tomuto 850 g vážiacemu zariadeniu zabezpečiť procesor Intel Atom Z530, ktorý je často používaný najmä v netbookoch. O použitej grafickej karte však výrobca mlčí. Pravdepodobne by však mohlo ísť o niektorí z posledných modelov integrovaných grafických kariet nVidia. Nejaký prevratný grafický výkon by však od tohto drobca očakával málokto a to aj vzhľadom na použitie iba 1 GB operačnej pamäte. Otázne teda je ako si s týmito parametrami poradí operačný systém, ktorým je Microsoft Windows 7 Starter Edition.

LG E-Note H1000B

Výrobca šetril miestom aj v prípade pevného disku, ktorého kapacita bude 16 GB. Výhodov však určite bude, že sa jedná o SSD disk, čo zabezpečí menšiu energetickú náročnosť a o niečo svižnejší chod aplikácií ako v prípade použitia bežného pevného disku. Úložný priestor si v prípade potreby budete môcť rozšíriť vďaka integrácii čítačky pamäťových kariet SD. Aj keď výrobca neuviedol výdrž tohto tabletu, vzhľadom na použitie 4 článkovej batérie nie je možné predpokladať jej rekordné hodnoty. Pre pripojenie externých zariadení určite príde vhod dvojica USB 2.0 portov a k internetu sa budete môcť pripojiť pomocou integrovaného Wi-Fi b/g/n modulu, ktorý je doplnený aj technológiou Bluetooth 3.0. Pomerne vysoká sa však zdá byť cena LG E-Note H1000B, ktorá je pre Kóreu stanovená na 850 USD. O tom či sa tento Windows 7 tablet dostane aj na európsky trh, čím by mohol byť veľmi podarenou konkurenciou pre nedávno predstavený tablet HP Slate 500, však výrobca mlčí.

Fotky: www.lge.co.kr

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.